Instagram nepokrytě kopíruje TikTok. Přidává funkci krátkých videí Reels

U Snapchatu se Instagram inspiroval s Příběhy, v případě TikToku kopíruje celý jeho smysl. Funkce Reels totiž nabídne uživatelům Instagramu možnost vytvářet krátká patnáctisekundová videa, s přidáním četných efektů, zvuků atd. O tom, že si od funkce tvůrci sítě hodně slibují, svědčí i fakt, že ji upřednostňuje i vyhledávání. Načasování Instagramu není náhodné – budoucnos TikToku je nejistá a zejména uživatelé v USA mohou hledat alternativy.

Novinka je spouštěna postupně, a to na základě aktualizace serveru. Pokud ji ještě nemáte k dispozici, aktualizujte aplikaci. Funkce má být dostupná už v 50 zemích. Reels najdete v základní nabídce fotoaparátu, kde se zobrazuje vedle možností Živě a Příběh. Nabídne možnost nastavení rychlosti přehrávání, vložení filtru/AR efektu a určení celkové délky. 15 sekund je maximální možná délka. Přidávat lze i hudbu z knihovny. Dá se předpokládat, že další funkce budou s postupem času přibývat.

Diskuze (1) Další článek: Jak přežít vlnu veder? Aplikace Swim Places poradí, kde se vykoupat

Témata článku: Mobilní aplikace, USA, Instagram, Sociální sítě, Snapchat, TikTok, Příběh, Krátké video, Funkce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12

RECENZE: Sony Xperia 5 II – nejlepší Japonec za dlouhá léta

RECENZE: Sony Xperia 5 II – nejlepší Japonec za dlouhá léta

** Xperia 5 II nabízí vynikající OLED displej v poměru 21 : 9 ** Se Snapdragonem 865 a 8GB RAM zvládne jakýkoliv úkol ** Foťák vyniká bleskovým ostřením a záznamem 4K videa při 120 fps

Milan Měchura | 51

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 102