Instagram už nebude automaticky aktualizovat feed s fotkami. Místo toho přidá nové tlačítko

Instagram už nebude automaticky aktualizovat feed s fotkami. Místo toho přidá nové tlačítko

Jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí Instagram vyslyšela volání uživatelů po tom, aby se změnila práce s domovskou obrazovkou feedů, kde se nyní řadí fotografie preferenčním způsobem podle uvážení aplikace. Dokonce se stává, že pokud stránkou dlouho rolujete, může se sama aktualizovat a příspěvky znovu přeházet.

Klepněte pro větší obrázek

Tento způsob řazení namísto chronologického zobrazování příspěvků zavedl Instagram zhruba před půldruhým rokem a tvrdil, že přispěje k zobrazování relevantnějšího obsahu profilů, které uživatel sleduje „raději“ než některé ostatní. Pro mnoho lidí bylo ale chronologické řazení logičtější a přehlednější, u preferenčního mají pocit, že jim třeba „něco uteklo“.

Instagram teď udělá kompromis v podobě nového tlačítka „New Posts“, které zeď přeskládá z jím doporučeného pořadí do toho časového. Automatický refresh stránky bez vašeho vyžádání už by se tak neměl stávat. Nová funkce se zatím testuje, ale Instagram počítá s jejím brzkým nasazením stejně jako s dalšími vylepšeními, které chce implementovat během několika měsíců.

Před Vánoci přidal Instagram novou funkci Archív příběhů:

Váš názor Další článek: Apple má dnes tiskovku. Čekáme levný iPad, rudou X a nový malý iPhone

Témata článku: Mobilní aplikace, Sociální sítě, Instagram, Domovská obrazovka, Relevantní obsah, Chronologické řazení, Zobrazování, Nové tlačítko, Brzké nasazení, Půldruhý rok, Automatický refresh, Funkce, Nová funkce, Příspěvek, Uživatelé, Fotka, Řazení, Tlačítko


Určitě si přečtěte