Intel představil svou vizi mobilního telefonu

Známý výrobce počítačových procesorů pomalu začíná výrobcům mobilních telefonů fušovat do řemesla. Koncem týdne představil zatím nejchytřejší smartphone vůbec. Je funkční výbava je velmi zajímavá.
Intel představil svou vizi mobilního telefonu

Klepněte pro větší obrázekKombinací vlastností mobilního telefonu s kapesním počítačem vzniká zařízení, které titulujeme smartphone nebo-li „chytrý telefon“. Poptávka po takto vybavených přístrojích roste a výrobci vyvíjejí jeden za druhým. Na scénu však přicházejí i netradiční značky v mobilním odvětví – jako například gigant Intel.

Nedávno jsme vám přinesli tiskovou zprávu z uvedení nového procesoru Intel určeného pro mobilní zařízení. Dnes vám přinášíme první pohled na to, jak si Intel představuje „svůj“ chytrý telefon.

Intel v tom má jasno


Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekUdálo se to během minulého týdne, během výroční akce Intel Developers Forum v San Jose. Hlavním důvodem k sestrojení konceptu chytrého telefonu byla živá demonstrace několika technologií od Intelu. Základem všeho byl nový procesor Xscale (pod kódovým jménem Bulverde) s integrovanou podporou GSM/GPRS a WiFi. Díky němuž lze volat buď standardně skrze GSM sítě a nebo využít dostupnou WiFi ( 802.11 ) síť. Stejně tak i přenos dat se uskutečňuje skrze dostupnější a propustnější síť. Paměťové zázemí telefonu zajišťoval slot pro paměťové karty SD. Zajímavým detailem je rozměrný displej s vysokým rozlišením vyrobený technologií OLED. Displej má na svědomí společnost Kodak. Při důkladnějším pohledu na blok numerické klávesnice objevíte technologií rychlého psaní FasTap. Co tato technologie umí a v čem hlavně spočívá její přínos pro běžného mobilistu – jsme vás informovali v tomto článku, věnujícím se novým technologiím psaní.

Není jasné, zda se někdy bude realizovat koncept chytrého telefonu od společnosti Intel. Jisté je pouze to, že takto vybavené telefony vás v blízké budoucnosti neminou.  

Více informací hledejte zde.

Diskuze (4) Další článek: Kapesní počítače: softwarové okénko (polemika)

Témata článku: Mobilní telefon, Telefon, Mobil

Určitě si přečtěte