Internetové kiosky: Český Telecom bude o telefonní budky bojovat

Český Telecom chystá zbrusu nové telefonní budky. Po vzoru British Telecomu tedy náš Telecom přichází s nápadem, jak telefonní budky zachránit. Internetové telefonní budky, zkráceně internetové kiosky, budou připojeny k Internetu, takže v nich budete moci pohodlně surfovat. Co na to říkáte?
Internetové kiosky: Český Telecom bude o telefonní budky bojovat

Internetové telefonní budky přicházejí

Český Telecom se chystá do konce letošního roku instalovat po České republice celkem 30 internetových telefonních budek. Jejich instalace by měla začít již letos v říjnu. Prozatím se bude jednat o pilotní projekt, kdy Český Telecom rozmístí budky na některá předem vybraná místa, aby zjistil, zda budou lidé internetové budky používat. Pokud se tento pilotní provoz uchytí, tak bude Český Telecom rozmisťovat i další automaty.

Internet z ulice snadno a rychle

Nové internetové budky budou připojeny pomocí EuroISDN-2, a to rychlostí 128 kb/s (tedy oběma kanály). Z těchto internetových kiosků bude možné brouzdat po Internetu, posílat textovky a e-maily a samozřejmě také telefonovat. Všechny tyto telefonní automaty budou vybaveny patnáctipalcovým dotykový displejem a čtyři z nich budou mít také klasickou klávesnici. U těch ostatních bude klávesnice pouze virtuální (tzn. zobrazená na dotykovém displeji).

Cena připojení k Internetu zatím není známa. Za klasický telefonický hovor budete platit běžnou cenu jako v kterémkoliv jiném telefonnním automatu. Prozatím budete moci z těchto budek telefonovat či surfovat po Internetu za použití klasické telefonní karty, v budoucnu se počítá i s placením kreditní kartou.

Přežijí internetové budky zájem vandalů?

Všechny internetové telefonní budky by měly být dostatečně odolné proti „běžnému“ vandalismu (nikoliv proti úderu krumpáčem). Otázka zní, jestli se tyto automaty nestanou záměrně terčem většího vandalismu než jiné automaty. Vzhledem k tomu, že jich ze začátku bude pouze 30 v celé republice, tak by se mohly stát pro některé vandaly cennou trofejí.

Další, velice důležitou otázkou, je to, zda lidé tyto automaty vůbec budou chtít používat. Jaký je váš názor? Myslíte si, že jsou internetové telefonní budky dobrý nápad? Budete tyto budky využívat? Jestli ano, tak k čemu nejčastěji?

Diskuze (37) Další článek: Novinka: vylepšili jsme textovou verzi MobilManie

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Telecom, Internet, Telefon, Český, Český Telecom

Určitě si přečtěte