Inventec OKWAP iP88 - další z chytrých

Chcete nezvyklý telefon, který nikdo nemá? Cestujete na dovolenou do exotických krajin a nevíte, jaký suvenýr si s sebou přivést? Zkuste OKWAP iP88.
Inventec OKWAP iP88 - další z chytrých

Klepněte pro větší obrázekTaiwanská společnost Inventec má již v oblasti tzv. „chytrých“ telefonů několikaleté zkušenosti. Pokračovatel poměrně úspěšného modelu OKWAP i3698 je také kombinací kapesního počítače bez klávesnici s digitálním mobilním telefonem. Nový OKWAP iP88 je na první pohled velmi podobný Motorole Accompli 008. Velkým zdokonalením oproti Accompli je možnost telefonovat i při zavřeném přístroji, stejně jako běžná mobilová klávesnice a malý displej na vnější straně přístroje. V zavřeném stavu máte k dispozici pouze základní funkce, ale po rozevření se dostanete k plnohodnotnému kapesnímu počítači.

Malý velký

OKWAP iP88 je duálním zařízením, které váží 210 gramů, což je v porovnání s konkurencí pouze šedý průměr. Rozměry však jsou docela obstojné, stejně jako dodávaná Lithium Iontová baterie (kapacitu výrobce neudává), která však dokáže udržet toto zařízení až sto padesát hodin v pohotovostním režimu nebo až 180 minut hovoru. To není zrovna nejméně, protože zařízení má velká displej s rozlišením 320 x 240 obrazových bodů a je dotykový – celé ovládání tak probíhá prostřednictvím dotykového pera. Kromě dotyků lze k ovládání použít i několik navigačních kláves pod displejem. Jejich funkci však nelze měnit – je napevno přidělena výrobcem.

Toto zařízení má 16 megabajtů operační paměti, z ní je však pouze polovina dostupná pro programy a data. Operační systém je kompatibilní s kapesními počítači Palm a umožňuje spouštět i programy napsané v jazyce Java, takže o dostatek programů nebudete mít nouzi. Předpokládá se také, že by příští verze měla mít k dispozici GPRS datové přenosy. S vestavěným programovým vybavením můžete prohlížet internetové i wapové stránky, kalendář a poznámky mohou být synchronizovány se stolním počítačem prostřednictvím infračerveného bezdrátového rozhraní nebo sériovým kabelem.

Zdá se, že  OKWAP iP88 je vydařeným zařízením, jehož cena v přepočtu se pohybuje okolo dvaceti tisíc korun. Koupili byste si za tuto cenu podobné zařízení? Potřebujete vlastně chytré telefony?

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Inventec OKWAP iP88
  • Síť: 900 / 1800 Mhz
  • Velikost: 120 x 78 x 23 milimetrů
  • Hmotnost: 210 gramů
  • Rozlišení displeje: 320 x 200 bodů
  • Pohotovostní doba: 150 hodin
  • Hovorová doba: 180 minut
  • Podporované funkce: HTML prohlížeč, WAP prohlížeč, prohlížeč obrázků, IrDA port, kalendář, zápisník
  • Nepodporované funkce: barevný displej, hlasové ovládání, GPRS
Diskuze (2) Další článek: Ty máš nový mobil? Ne, jenom kryt.

Témata článku: Chytrý, Šedý průměr, I/O


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39