Invex 2001: založte si vlastní informační služby s Paegasem

I když Paegas na letošním Invexu nepředstavil žádné převratné služby, jsou jeho novinky docela zajímavé. Zejména se těším na MojeInfo, což je obdoba běžných informačních kanálů. Rozdíl je však zásadní - obsah si můžete vytvářet sami!
Invex 2001: založte si vlastní informační služby s Paegasem

Hurá na recepci!

O první novince Paegasu na Invexu jsme psali již včera. Jde o službu s názvem Recepce, která umožní uživatelům (a nejen firemním) udělat si malou virtuální recepci na svém „mobilu“. Pokud se vám na mobil dotyčný nedovolá, spustí se hlasový konverzant, který mu dá na výběr z několika voleb, a sice přehrání některé ze zvolených informací, přesměrování na definovaná čísla nebo nechání vzkazu ve schránce. Informace, které se mají volanému přehrát, si do systému uložíte jako zvukové soubory ve formátu WAV. Všechna nastavení se dělají v Clicku, časem snad i v ClickBoxu – služba tedy bude pravděpodobně dostupná i pro Twisty. Cena zatím není známá, protože služba neběží komerčně.

Vlastní info služby

Opravdovou novinkou, a dle mého názoru velmi užitečnou, je MojeInfo. Jistě znáte informační SMS kanály – zadáte klíčové slovo a dojde nějaká informace, případně se přihlásíte k odběru některého typu zpráv. MojeInfo umožňuje nastavit vlastní informační kanál, něco podobného jako jsou dnes služby SuperSMS, SMSplus nebo Mr.X. Do administrace v Clicku zadáte klíčové slovo (tří a vícemístné), poté název služby a další údaje, např. kdo bude platit zprávy s informacemi apod. Poté již stačí do systému přidávat zprávy, které budou chodit přihlášeným uživatelům. Registrace klíčového slova je tím dražší, čím je kratší, u třípísmenných se hovoří o několika tisících, u delších o stovkách. Všechny zprávy se odesílají na číslo 5566 a služba už funguje.

Babičko, všechno nejlepší k svátku

Spíše do oblasti zábavy pak patří služba Audio Pohlednice. Ta umožňuje posílání „zábavných zvukových vzkazů prostřednictvím mobilního telefonu“ (citace z tiskové zprávy RadioMobilu). Je to prosté – zavoláte na číslo 6666, kde si můžete vybrat z databáze audio pohlednic rozmístěných v několika kategoriích: blahopřání, písničky, vtipy apod. Poté si namluvíte vlastní komentář a vyberete číslo, na které se má pohlednice poslat. Pohlednice je běžný příchozí hovor, který může příjemce vzít nebo odmítnout.

My čitáli, vy čitáli

Inovace se dočkal i ClickBox Easy, v němž si můžete stejně jako v ClickBoxu nechat přečíst e-maily. Protože volání do ClickBoxu je pro nové tarifní programy zdarma, jedná se o zajímavou nabídku. Klasický ClickBox pak umí navíc ještě odesílat textovky přímo z WAPu, což určitě využijí ti, kdo wapují přes GPRS – textová zpráva je pak levnější než při posíání běžným způsobem. Nově jsou zde pak kombinované zprávy, což je funkce, která stejný text odešle jako SMS, e-mail a fax; třeba pro případ, že nevíte, kde daného člověka zastihnout.

Textovky nejen na mobil

A konečně služba Hlasová zpráva umožňuje poslat textovku na pevnou linku. Prostě napíšete textovku, Paegas ji přechroustá na mluvený text a zavolá na číslo, které zvolíte. Druhá strana hovor vezme a textovku si poslechne. Zatím nejsou známy ceny, kterou budete muset za takovou textovku zaplatit, doufejme jen, že to nebude dražší než běžný hovor na pevnou linku.

 

Diskuze (7) Další článek: Černý puntík: tiskové konference operátorů

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, Invex, Info


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31