Invoxia Bike Tracker není jen světlo. Nenápadně skrývá GPS a pomůže najít ukradené kolo

Invoxia Bike Tracker je první chytré světlo určené k montáži na vaše jízdní kolo. Funguje však i jako GPS lokátor s bezkonkurenční výdrží baterie. Ta totiž na jedno nabití zvládne fungovat až jeden měsíc (dobíjí se za pomoci microUSB). Vyjma základní funkce, tedy svícení, však Tracker majitele informuje o přesné poloze jeho jízdního kola a o nevyžádané manipulaci s ním.

Díky integraci GPS tedy můžete v přidružené mobilní aplikaci (zdarma pro Android a iOS) sledovat polohu, ale také historii vašich jízd. To se hodí nejen v případě odcizení, ale i pokud zrovna nevíte, kde jej vlastně „parkujete“. V TOP 5 zemích EU je ročně odcizeno, nebo vandalizmem poničeno, na 5 milionů jízdních kol. S tímto gadgetem tak budete vždy vědět, co se zrovna s tím vaším děje.

Světlo se připevňuje na sedlovku nebo stojan kola, přičemž je fixováno dvěma šrouby. Není nutné do něho vkládat kartu SIM, k přenosu dat se používá nízkoenergetické sítě Sigfox, pracuje ale i se sítěmi Wi-Fi. Po instalaci a pětiminutové nečinnosti automaticky začíná detekovat jakékoli vibrace, které by mohly být způsobeny neoprávněnou manipulací a ihned notifikací na mobilní telefon upozorní uživatele, což mu umožní včas jednat.

V ceně produktu, která činí 149 € (cca 3 850 Kč), je zahrnuto i tříleté předplatné využívání sítě. Poté je nutné platit roční předplatné, které činí 9,99 € ročně (cca 260 Kč). Předobjednat si Invoxia Bike Tracker můžete na stránkách výrobce zde a to aktuálně s 10€ slevou. Doručovat se začíná už od konce září.

Diskuze (6) Další článek: Veletrh IFA předvedl útok na střední třídu a technologické novinky. Vybíráme ty nejlepší

Témata článku: Gadget, GPS, Evropská unie, Wi-Fi, Sigfox, Chytré věci, SIM, Kolo, Světlo, Jízdní kolo, Android a IOS


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 18

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143