Inženýr z NASA vytvořil past na zloděje. Zahalí je třpytkami, puchem a všechno natočí

Krásný příběh. Začal tak, že Marku Robberovi někdo z verandy ukradl balíček. Nezkoušel to řešit s policií, jako bývalý inženýr z NASA se s problémem vyrovnal po svém. Sestrojil důmyslnou past na zloděje, která vypadá jako balíček s Apple Homepodem. Po otevření ale rozpráší do okolí haldu třpytek a přidá dávku ze spreje, který imituje koncentrované lidské větry. Uvnitř jsou také čtyři širokoúhlé kamery (do čtyř směrů namířené mobily LG G5), které zaznamenají reakce.

Konstrukce je sofistikovaná, baterie musí vydržet celodenní čekání na verandě, takže je základem důmyslná identifikace krádeže, která pošetří energii na natočení neobvyklého unboxingu. Mark také počítá s tím, že se zloděj „dárečku“ bude chtít zbavit a někam jej vyhodí, takže je uvnitř GPS, která pomůže s návratem k původnímu majiteli (aby mohl vtípek zopakovat). Mobily jsou ukryté v pevné konstrukci, takže zloděj ani nemusí postřehnout, že jej někdo natáčí. Datové tarify a synchronizace s Google Fotkami zajistí, že se záznam dostane ven, i kdyby se nepovedlo past získat zpět.

Dost slov, podívejte se sami:

Nechtěný epilog

Video se stalo hitem internetu. V době psaní tohoto článku má 50 miliónů shlédnutí a vypadalo to na další šťastný příběh z internetu, který svému autorovi vydělal haldu peněz. Nebýt jednoho neuvěřitelně bystrého diváka, který dokázal, že některé z krádeží byly nahrané.

Mark Robber se po krátkém pátrání omluvil a vysvětlil, že chyba se stala ve známých, které požádal o umístění pasti na jejich verandu. Oni totiž o „ukradení“ požádali své sousedy a ve finále Mark z videa odstranil dva záběry z původních pěti.

Diskuze (5) Další článek: Stihl to ještě letos. Samsung na vybraných trzích updatuje Galaxy S9 na Android Pie

Témata článku: Technologie, Humor, Bývalý inženýr, Policie, Datový tarif, Past, Původní majitel, Zloděj, Širokoúhlá kamera, Inženýr, Puch, Třpytka, Pevná konstrukce, Mark


Určitě si přečtěte

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 120

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18