IOL Bar – nejen pomocník pro rychlé zasílání textovek

IOL Bar je rozšiřující lišta do Internet Exploreru. Vedle rychlého zasílání zpráv nabízí i vyhledávání v telefonním seznamu či tlačítko pro přímý přístup k elektronickým mapám.
IOL Bar – nejen pomocník pro rychlé zasílání textovek

Pamatujete si ještě na :-) mojelogo Toolbar? Šlo o jednoduchou doplňující lištu aplikace Internet Explorer, která umožňovala rychlé odesílání textových zpráv. IOL Bar se nechal svým průkopníkem inspirovat, přidal navíc i několik užitečných vlastností ale nezbavil se podstatné nevýhody, kterou raději prozradím hned z počátku. IOL Bar je vhodný spíše pro uživatele s neomezeným přístupem na Internet.

Kudy tudy esemeska...

Jak jsme si řekli v úvodu, IOL Bar je doplňková lišta do prohlížeče Internet Explorer. Instalace probíhá přímo z webu. Program má zhruba 100 kB, jeho stažení je tedy otázkou několika sekund. Po stažení aktivujte (zobrazte) pruh z menu Internet Exploreru Zobrazit – Panely nástrojů – IOL Bar. Objeví se jednoduchý pruh se čtyřmi tlačítky, všimněte si však také ikony v system tray. IOL Bar tedy funguje i jako samostatný program.

Klepněte pro větší obrázek

Jak vidíte na obrázku, lišta obsahuje v „základní výbavě“ čtyři ikonky. První slouží ke správě programu, druhá k odesílání textových zpráv. Nyní se dostáváme k největšímu kladu, ale současně i záporu programu. IOL Bar ukládá adresář na server poskytovatele, své kontakty tak máte „po ruce“ kdekoli na světe z počítače připojeného k Internetu. Špatnou vlastností programu je jeho neschopnost uchovat několik zpráv v offline režimu a odeslat je po připojení. Odeslání textovky není realizováno z internetového prohlížeče či přímo z lišty, jak tomu bylo u :-) mojelogo Toolbar, ale pomocí klasického „programového“ okna. Adresář je uložen na serveru. Přidáte-li například z práce nový kontakt, doma provedete synchronizaci pomocí tlačítka Stáhnout adresář.

Klepněte pro větší obrázek

Pro úspěšně odeslání musíte být samozřejmě připojeni. Tato vlastnost se "dialupistům" líbit asi nebude. I když...na rychlé odeslání textovky v připojeném stavu je IOL Bar dobrý. Nutno podotknout, že program neobchází antispamová opatření našich operátorů.

Telefonní seznam jak má být!

Další tlačítko Telefonní seznam je velmi užitečné ve chvíli, chcete-li zjistit telefonní číslo, adresu či fax konkrétní osoby nebo firmy. Hledat musíte opět v připojeném stavu. Po klepnutí se zobrazí klasické okno pro zadání parametrů vyhledávání.

Klepněte pro větší obrázek

Po vyplnění klepnete na tlačítko Osoby (popř. Firmy, Faxy) načež se program připojí k databázi (Quick) a vyhledá informace. Jak vidíte, povedlo se :-).

Klepněte pro větší obrázek

Ve výsledcích hledání mne mile překvapil Odkaz na mapu. Po klepnutí se skutečně zobrazila mapa se šipkou ukazující mé přibližné bydliště. Využití této služby je nasnadě. Jedete k příbuzným a nevíte, kde bydlí nebo jaké mají číslo? Nebo do neznámé firmy? Použijte odkaz Uložit jako vizitku a mezi kontakty Outlooku přibude pěkně vyplněný kontakt. Parádička.

Program umožňuje i přidání vlastních tlačítek odkazující na jakoukoli stránku. Všechna nastavení probíhají opět v on-line režimu. Nutno podotknout, že program funguje i za proxi serverem.


Do špatné doby?

IOL Bar je velmi zajímavý a pro mnoho uživatelů užitečný program. Zasílání textových zpráv sice nenabízí zdaleka tolik funkcí a vychytávek speciálních programů jako GateKeeper či DreamCom, výhodou však může být dostupnost adresáře kdekoli na světě či rychlé zasílání v on-line režimu. Bezkonkurenční je funkce Telefonní seznam, a to zejména provázanost s elektronickou mapou. IOL Bar za vyzkoušení stojí.

Diskuze (11) Další článek: Prohlédněte si zblízka barevnou Motorolu E360

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Pomoc, Rychlé odeslání, Zasílání, Text, Pomocník, Samostatný program


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35