iPad a iPhone v jednom. Apple pracuje na ohebném supermobilu, hotový má být už za dva roky

Už se o tom mluví několik let, že dalším velkým krokem ve vývoji elektroniky budou ohebné displeje. Technologie na to vyvíjí všichni hlavní výrobci včele se Samsungem a LG. Do rozjetého vlaku podle zdrojů CNBC nastoupil i Apple, který pracuje na prototypu skládacího, ohebného iPhonu.  

Vedoucí analytik Wamsi Mohan z divize investičního bankovnictví Merrill Lynch se po schůzce s několika klíčovými asijskými dodavateli nechal slyšet, že letošní modely iPhonu budou změněny jen minimálně a mají spíše navazovat na současnou generaci. Apple prý ale aktivně pracuje na skládacím iPhonu, který by mohl v rozloženém stavu suplovat také malý tablet. Zařízení by se mohlo objevit na trhu v roce 2020.

To by šlo ruku v ruce s říjnovými informacemi, že se Apple spojil se společností LG a objednal ohebné OLED displeje pro příští iPhony.

S iPhonem X Apple po dlouhé době ukázal, že stále umí udávat směr vývoje. Jen se podívejte, jak jeho vykousnutý displej napodobuje kde kdo. Povede se to s ještě razantnějším posunem, s ohebným zařízením, které nahradí jak iPhone, tak iPad (mini)?

Diskuze (9) Další článek: Áčka letos nekončí. Samsung bude v Evropě prodávat Galaxy A6 a A6+ (2018)

Témata článku: Technologie, Displeje, Zajímavosti, AMOLED, Zakřivený displej, OLED, Skládací displej, Patent, Prototyp, Výzkum a vývoj, Flexibilní displej, Vykousnutý displej, Asijský dodavatel, Bankovnictví, Letošní model, Současná generace, CNBC, Hlavní výrobce, Dlouhá doba, Merrill Lynch, Rozjetý vlak, Displej, Malý tablet, Ohebný displej


Určitě si přečtěte