iPad a iPhone v jednom. Apple pracuje na ohebném supermobilu, hotový má být už za dva roky

Už se o tom mluví několik let, že dalším velkým krokem ve vývoji elektroniky budou ohebné displeje. Technologie na to vyvíjí všichni hlavní výrobci včele se Samsungem a LG. Do rozjetého vlaku podle zdrojů CNBC nastoupil i Apple, který pracuje na prototypu skládacího, ohebného iPhonu.  

Vedoucí analytik Wamsi Mohan z divize investičního bankovnictví Merrill Lynch se po schůzce s několika klíčovými asijskými dodavateli nechal slyšet, že letošní modely iPhonu budou změněny jen minimálně a mají spíše navazovat na současnou generaci. Apple prý ale aktivně pracuje na skládacím iPhonu, který by mohl v rozloženém stavu suplovat také malý tablet. Zařízení by se mohlo objevit na trhu v roce 2020.

To by šlo ruku v ruce s říjnovými informacemi, že se Apple spojil se společností LG a objednal ohebné OLED displeje pro příští iPhony.

S iPhonem X Apple po dlouhé době ukázal, že stále umí udávat směr vývoje. Jen se podívejte, jak jeho vykousnutý displej napodobuje kde kdo. Povede se to s ještě razantnějším posunem, s ohebným zařízením, které nahradí jak iPhone, tak iPad (mini)?

Diskuze (9) Další článek: Áčka letos nekončí. Samsung bude v Evropě prodávat Galaxy A6 a A6+ (2018)

Témata článku: Technologie, Zajímavosti, Skládací displej, Zakřivený displej, Výzkum a vývoj, OLED, Prototyp, Patent, AMOLED, Displeje, Flexibilní displej, Ohebný displej, Letošní model, Asijský dodavatel, Super, Současná generace, Dlouhá doba, Hlavní výrobce, Rozložený stav, Merrill Lynch, CNBC, Vykousnutý displej, Bankovnictví, Rozjetý vlak, Displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 187