iPhone Nano: nový snový

Bude malý, ale stejně úžasný. S displejem přes celou přední stranu a s dotykovým ovládáním. Opravdu?
iPhone Nano: nový snový

Chceme menší a levnější iPhone

iPhone se stal fenoménem ještě před svým představením. Spekulovalo se o něm snad několik let, vznikly desítky a možná i stovky designových návrhů fanoušků a „zaručeně pravých“ technických specifikací. Teď už je všechno jasné, ale fanoušci si našli nový vysněný cíl – zmenšenou verzi iPhonu.

Tip: vyzkoušeli jsme iPhone, přečtěte si první dojmy a prohlédněte fotografie a video

Přestože je iPhone „úžasný“, fanoušci by chtěli jeho menší a levnější variantu. A to se jim dost možná splní. Analytická společnost JP Morgan předpokládá, že ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku Apple představí odlehčenou verzi iPhonu na designovém základě hudebního přehrávače iPod Nano. Informace pochází od anonymního zdroje, který působí jako dodavatel pro Apple.

Klepněte pro větší obrázek
Možná nezůstate jen u iPhonu Nano

Zřejmě má tato zpráva souvislost s jinou informací, kterou uvedly deníky Times a Daily News. Apple iPhone se vyrábí v továrnách tchajwanské společnosti Foxconn. Jenomže zmiňované deníky uvedly, že konkurenční tchajwanská firma Quanta Computer přijala nabídku Applu na výrobu, cituji: „the second generation of the Apple iPhone“. Druhá generace iPhonu by se měla objevit na trhu již v září 2007 a nabídka Applu předpokládá výrobu pěti miliónů kusů v roce 2008.

Klepněte pro větší obrázek 
Malý "iPhonek"

Quanta Computer tuto informaci nepotvrdila s odůvodněním, že v rámci obchodních vztahů při vývoji nových zařízení nebude vypouštět ani komentovat žádné informace, které podléhají utajení. Apple se samozřejmě také nijak nevyjádřil a vývoj veškerých svých nových modelů pečlivě tají.

Klepněte pro větší obrázek 
Údajný nový patent Applu: budeme na iPhonu Nano vytáčet čísla jako kdysi?

Přijde Nano nebo 3G?

Spekulace se proto rojí a jedna vyvrací druhou. Jedni tvrdí, že informace o společnosti Quanta Computer je jednoznačným důkazem vývoje zmenšené verze iPhonu, druzí prohlašují, že „druhá generace iPhonu“ je pouze modifikace iPhonu pro evropské trhy. A to by odpovídalo i časově. Jiné důvěryhodné deníky již dříve uvedly zprávy, že iPhone do Evropy přijde až v prosinci. Exkluzivitu přitom bude mít O2 v Británii a T-Mobile v Německu. Do hry by se měl zapojit i Vodafone, u kterého se předpokládá premiéra iPhonu na dalších trzích. Dnes již také víme, že pokud se iPhone objeví u nás, bude to až v roce 2008.

„Druhá generace“ by také mohla znamenat nějaké razantní vylepšení stávajícího iPhonu. To by mohlo znamenat podporu sítí třetí generace, která je na evropských trzích žádaná.

Na druhou stranu by se dalo očekávat, že nezůstane jenom u iPhonu. Každý výrobce telefonů má celou produktovou řadu, aby uspokojil co nejvíce zákazníků. A také Apple má v nabídce několik typů iPodů a MacBooků. Po bezesporu úspěšné premiéře iPhonu a neutuchajícím zájmu o něj by bylo nelogické, kdyby se produktová řada iPhonů nerozrostla.

Foxconn i Quanta Computer s Applem spolupracují již delší dobu. Quanta Computer spolupracuje na výrobě notebooků a hudebních přehrávačů Applu. Foxconn je dodavatelem klasických počítačů, které se mimochodem montují v hale u Pardubic. Nedávno se také vyrojily spekulace, že by se mohl iPhone vyrábět v nově vznikající továrně Foxconnu v Kutné Hoře. V tamní obří hale ale budou vznikat LCD obrazovky.

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, Malý iPhone, Razantní vylepšení, Nano

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70