iPhone: někde zásoby nestačily

V pátek se začal prodávat iPhone. Tvořily se fronty stovek lidí a některé prodejny byly během několika hodin vyprodány.

Byl pátek, šest hodin večer. Před každou prodejnou Apple Store se ve frontě tlačilo několik set lidí. Ten kdo přišel s několikahodinovým předstihem, ten měl ještě docela dobrou pozici. Ne však tu nejlepší, protože první čekající do fronty nastoupili už s předstihem několika dní. Kdo chtěl předběhnout, ten musel draze uplácet. Někteří čekatelé byli ve frontě čistě za tímto účelem a nabízeli své výhodné místo k prodeji. Ti nejúspěšnější u velkých prodejen mohli své čekání zhodnotit až pěti sty dolary.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nekonečné čekání nejdřív před obchodem a poté i v něm

V šest hodin začala obsluha prodejen uspokojovat první lačné zákazníky. Někteří si odnesli jeden iPhone, jiní dva, ale větší množství se prodávat nesmělo. To aby se dostalo na všechny a předešlo se překupnictví. Přesto však některým prodejnám zásoby na prvních šest hodiny prodeje nestačily a iPhony jim zkrátka došly. Zákazníci si museli počkat na další várku.

10 miliónů iPhonů v příštím roce

Za pár prvních dnů prodeje by se mělo prodat přibližně 400 tisíc iPhonů. Do konce roku 2008 plánuje Apple prodat úctyhodných 10 miliónů kusů a tím by měl ukrojit celé jedno procento z celosvětového koláče prodeje mobilních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nadšení prvních majitelů iPhonů

Zájem o iPhone je překvapující. Jedná o nejdražší telefon v nabídce operátora nabízený výhradně k třem nejvyšším tarifům s dvouletým úvazkem. Telefon přitom není žádný zázrak, co se výbavy týče. Jedinečný je pouze svým ovládáním a uživatelským prostředím. Největší cenu na celém přístroji má zřejmě logo s nakousnutým jablkem.

Od představení iPhonu stále stoupá cena akcií Applu a tento trend bude zjevně ještě nějakou dobu pokračovat. Jen za pátek se cena zvýšila o 1,2%. Podobně na iPhonu získává i operátor AT&T, jehož akcie jen během pátku podražily o 1,9%.

Diskuze (45) Další článek: Mobil minimalista: kde méně je více

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, NEST


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11