iPhone Slide Pro: Fantastický koncept, který Apple nikdy nevyrobí

Nemyslím si, že by Apple kdy udělal iPhone, jaký vidíme na tomto krátkém videu. To nám ale nezabrání, abychom se trochu zasnili…

Jmenuje se iPhone Slide Pro a stvořil jej newyorkský designér a grafik Iskander Utebayev (@BAT.NOT.BAD). Má dva displeje, které se vždy částečně překrývají, vysouvají se na obě strany – na jednu jen menší část pro lištu s nástroji (třeba pro fotoaparát), na druhou stranu více, takže se tam vejde menu s ikonkami, nebo druhá aplikace.

Co je však na celém konceptu nejpůsobivější, je způsob ovládání, vysouvání. Žádné mechanické vysouvání, jako to známe ze sliderů nedávné minulosti, ale pouhé gesto na dotykovém displeji. O vysouvání se s nulovou prodlevou postarají servomotory. Výsledek je opravdu působivý a vypadá přesně tak, jak by vypadal slider, kdyby jej opravdu udělal Apple.

Diskuze (7) Další článek: Nové reklamy od Applu propagují Slofies. Vypadají skvěle, jen nesmíte vidět, jak vznikají…

Témata článku: Apple, iPhone, Koncepty, Zajímavosti, Grafika, Rendery, Vysouvání, Displej, Slide, Koncept, Způsob ovládání


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130