iPhone XS zrychlil LTE na dvojnásobek, ale na úhlavního konkurenta stále nestačí

iPhone XS zrychlil LTE na dvojnásobek, ale na úhlavního konkurenta stále nestačí

Apple do iPhonu XS integroval LTE modem Intel XMM7560, který jasně poráží ten v loňském iPhonu X. Může za to hlavně silnější anténa a podpora technologie 4×4 MIMO.

Platí tedy slova Applu, že nové modely jsou rychlejší než předchůdce, s konkurencí se ale radši nesrovnává. A tak to udělali jiní, konkrétně PCMag. Novinky tak v laboratorních podmínkách dosáhly na rychlost 400 Mbps, zatímco iPhone X dosáhl jen na 200 Mbps. Jenže laboratorní výsledky jsou jedna věc, ty z reálného světa jsou věc druhá.

Telefony iPhone X, XS Max, Samsung Galaxy Note9 a Google Pixel 2 prošly testem v amerických a kanadských sítích operátorů AT&T, T-Mobile, Verizon, Sprint a dalších. Průměrná rychlost stahování u Galaxy Note 9 (modem Qualcomm X20) činí 43,2 Mbit/s, u iPhonu XS Max je to „jen“ 38,9 Mbit/s.

Uživatelé nových iPhonů si stěžují na slábnoucí rychlost při špatném signálu. Apple se přitom prsil, že právě v tomto by měly jeho novinky vynikat. Většina toto ale přisuzuje neodladěnému iOS 12, takže je zde jistá naděje na brzké zlepšení.

Také bude zajímavé sledovat soudní spor Qualcommu s Applem. iPhony totiž přešly od Qualcommu k Intelu, a Qualcomm tvrdí, že Apple v Intelu vyzradil mnohá technologická tajemství. Ať už je to pravda, nebo ne, co se rychlosti LTE modemu týče, má dle výsledků Qualcomm nad Intelem stále o něco navrch.

Diskuze (74) Další článek: Hesla jsou otrava, ale bez nic to nejde. Jaká zvolit a jak si je zapamatovat?

Témata článku: Apple, Samsung, iPhone, LTE, Qualcomm, Intel, Apple iPhone XS, Samsung Galaxy Note 9, Verizon, Rychlost, Reálný svět, Soudní spor, Nový model, Úhlavní konkurent, Dvojnásobek, Laboratorní podmínka, Americká síť, Průměrná rychlost, Mbps, Špatný signál, Sprint


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235