iSync: jednoduchá modrozubá synchronizace

Uživatelé osobních počítačů Apple mají teď zdarma k dispozici zajímavý program pro práci a synchronizaci jejich barevných počítačů s Bluetooth mobilními telefony nebo kapesními počítači.
iSync: jednoduchá modrozubá synchronizace

Přestože technologie Bluetooth již není žádnou novinkou, nedočkali jsme se až doposud její podpory ze strany výrobců operačních systémů. Samotný Microsoft se do podpory Bluetooth téměř vůbec nežene, podpora modrého zubu do Linuxového jádra již sice existuje, ale stále má co dohánět. Také Apple mlžil až do doby, než představil program iSync.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní obrazovka programu iSync: vše je elegantní a přehledné - vždyť jsme přece na Macu...

iSync je program, pro jehož běh musíte mít některý z novějších počítačů Mac s procesorem G3 nebo G4 a vaším operačním systémem musí být MacOSX ve zbrusu nové verzi 10.2 Jaguar. iSync dokáže synchronizovat data nejen mezi Macem a mobilním telefonem, ale také s připojeným kapesním počítačem třídy Palm či osobním hudebním přehrávačem iPod.

Pro synchronizaci s mobilním telefonem můžete podle našich informací použít nejen infračervený port (v podstatě pouze na PowerBooku G4), ale také již zmiňovaný Bluetooth. Ano, současné Macy sice ještě neobsahují vestavěný modrozubý čip, nicméně si nové verze jejich operačního systému rozumějí s běžně dostupnými USB Bluetooth adaptéry.

Klepněte pro větší obrázek

Oficiálně podporovanými telefony jsou především mobily koncernu Sony Ericsson, dá se však očekávat brzká spolupráce s ostatními výrobci, především s finskou Nokií, jejíž telefony vyšší třídy tento způsob bezdrátové komunikace také podporují. Dá se do budoucnosti jen spekulovat, nicméně se začíná rýsovat jasný obrys ze strany Applu, kterým bezesporu může být právě masivní podpora modrého zubu v jeho osobních počítačích. Vždyť se nabízí jeden příměr z nedávné minulosti – když přišel na trh tehdy nový iMac, který obsahovat pouze USB porty a žádné jiné, všichni tento krok odsuzovali jako příliš odvážný. A dnes? Dovedete si představit počítač bez rychlých sériových USB portů?

Váš názor Další článek: Sony Ericsson Z700 se nebude vyrábět

Témata článku: Smartphony, Ostatní, Nový imac, Synchronizace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10