Jabra BT3030: hrající kov na krk

Jaký je v praxi netradiční bezdrátový headset s kovovým přívěskem a sluchátky? Tahle známka se nedá přehlédnout.

Jabra, známý výrobce blutetooth sluchátek a příslušenství, již před Vánocemi uvedla do prodeje unikátní náhlavní soupravu BT3030, která padne do oka a na krk zejména mladším uživatelům. Už při vybalování produktu z úhledného balení jsem byl překvapen, jak moc se design BT3030 povedl.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Produktové snímky Jabry • porovnání s vojenskou známkou
Jabra BT3030 se skládá z bluetooth modulu s ovládacími prvky, mikrofonem, slotem miniUSB a poutka pro zavěšení. K modulu se dají díky 3,5mm jacku připojit dodávaná špuntová sluchátka i jakákoliv vlastní, v balení jsou celkem 3 páry nástavců pro každý zvukod. Při pohledu na modul se neubráníte srovnání s tzv. psí známkou (dog-tag) příslušníků americké armády. I modul je totiž vyveden z leštěného kovu, po obvodu jej obepíná neodnímatelná plastová páska s otvory přístupu k miniUSB a jacku.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na povrchu občas zůstanou otisky prstů •  3,5mm jack a slot miniUSB
Modul není velký, rozměry činí jen 34 × 53 × 10 mm, včetně dodaného řetízku váží pouze 40 g. Díky velikosti není problém s nošením pod tričkem a na krku jej ani neucítíte. Zařízení je navíc voděvzdorné, nemusíte se bát lehkého deště či vlastního potu. Řetízek můžete nahradit libovolnou šňůrkou, v zimním období stačí modul zastrčit do vnitřní kapsy bundy. K uchycení na oděv navíc v balení najdete drobnou plastovou sponu.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tlačítka jsou dostatečně veliká, po stisku se mírně promáčknou
Šestici tlačítek na horní straně podsvicuje modré světlo, logo výrobce skrývá trojbarevnou diodu pro indikaci stavu baterie, práce s hovory i párování. V pohotovostním stavu logo výrobce výrazně až rušivě bliká, výrobce však nabízí možnost vypnutí této signalizace.
Klepněte pro větší obrázekJKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zahnutý konetor sluchátek je praktický, sluchátka se příjemně nosí • podsvícení je velmi silné, logo bliká
Jabra BT3030 podporuje bluetooth profil AVRCP, nepřijdete tak o regulaci hlasitosti i posun skladeb ve spárovaném telefonu. Sluchátka hrají velmi dobře, při porovnání s walkmanovými modely od Sony Ericssonu bych asi nenašel rozdíl. Produkce je plná basů, středy a výšky je dobré zvýraznit ekvalizéry v přehrávači.
Při praktickém nasazení jsem rychle odhalil chybu v konstrukci, po zavěšení na krk jsou totiž tlačítka regulace posunu skladeb a hlasitosti zrcadlově obrácena, je nutné si tento fakt zvyknout. Jabru BT3030 používám primárně pro poslech hudby, telefonuji s ní jen mimořádně. Příchozí hovory se ohlašují do sluchátek vyzváněním dle nastavení v mobilu, hlas se pak přenáší do obou uší, nezbytné je vytažení modulu s mikrofonem zpod oděvu.
Klepněte pro větší obrázek
A takhle se Jabra nosí
Po nabití dodávanou miniUSB nabíječkou vydržely hrát s přestávkami více než 6 hodin, zařízení lze samozřejmě kdykoliv dobít jakýmkoliv miniUSB kabelem z počítače. Oficiální specifikace hovoří o době pohotovosti až 230 hodin. Jabru BT3030 považuji za kvalitní výrobek, u něhož mohu prohlásit, že za 1 377 Kč stojí. Přesvědčil mne jak design, tak i konstrukce a zvuk sluchátek.
Diskuze (40) Další článek: Google: balónem na telekomunikace

Témata článku: Příslušenství, Modré světlo, Hra, Jabra, Krk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11