Jabra JX20: videotest titanového luxusu

Proč dělá Jabra kolem tohoto sluchátka takový humbuk? Čím je kromě své krásy tak zvláštní? Pohodlně se usaďte a dívejte se.

Již nějakou dobu jsme zvyklí setkávat se s výrobky značky Jabra. Především pak s bezdrátovými sluchátky a bluetooth headsety. Za značkou Jabra se ukrývá společnost GN Netcom, součást GN Store Nord A/S, která je světovou jedničkou ve výrobě inovativních headsetů pro kancelářské pracovníky, kontaktní centra a mobilní zařízení. Produkty Jabra se staly těmi nejpopulárnějšími soupravami na trhu, včetně nejprodávanějších bezdrátových headsetů a získaly řadu ocenění.

Společnost GN Netcom až do nedávné doby neměla v České republice zastoupení. Vše se ale mění, značka Jabra si buduje své zázemí i u nás. Pod taktovkou Jiřího Krejčího se společnost GN Netcom plánuje stát se svou vlajkovou lodí, značkou Jabra, jedničkou i na českém trhu. „Nikam nespěcháme a máme co nabídnout,“ říká Jiří Krejčí, který buduje české zastoupení.

Klepněte pro větší obrázek
Zástupci firmy GN Netcom Tomasz Pietruszka (vlevo) a Jiří Krejčí
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Další produkty Jabra vystavené na tiskové konferenci

Při příležitosti zbudování zastoupení totiž značka Jabra vytáhla težký kalibr, který konkurenci přinejmenším zamotá hlavu – luxusní bluetooth sluchátko JX20. Jabra je hrdá na vytříbený design doplněný o titan, ale i technicky velmi vyspělé provedení s užitím nejmodernějších technologií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Už podle série produktových fotografií byste mohli poznat, že Jabra JX20 míří do vyšší společnosti 

Představme si JX20 postupně. O designovou stránku sluchátka se postaral Jacob Jensen, který se stejně jako u předchozího modelu JX10 nechal inspirovat přírodou. JX20 vychází z barev měsíčního světla, které má představovat kovově chladný titan na přední straně headsetu. Aby byl dojem dokonalý, na povrchu necelých 13 gramů vážícího drobečka nenaleznete žádná tlačítka, ta jsou se svými miniaturními rozměry schována po stranách sluchátka, stejně jako indikační dioda, která našla své místo na spodní straně přístroje. Místo obvyklých několika barev měnicích se podle režimu nebo při zapínání a vypínaní Jabra JX20 disponuje pouze bílou LED diodou, která nenápadně informuje svého majitele.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Už samotné zapnutí a vypnutí je překvapivě prosté – stačí otočit špuntem a sluchátko se probudí k životu nebo naopak. Výborně funguje nejen automatické párování, které se automaticky přihlásí během několika málo sekund. Velkou výhodou tohoto sluchátka je možnost spárovat jej s více bluetooth zařízeními najednou a musím říct, že funguje výborně.

Pokud se budeme dále věnovat technickým libůstkám Jabry JX20, musíme zmínit automatické nastavení hlasitosti. Pokud se tedy ocitneme v hlučnějším prostředí, například vyjdeme na ulici, kde je rušno, přístroj sám rozpozná, že má zvýšit hlasitost. Pokud by vás zajímalo, jak to funguje, tak vězte, že přístroj přes mikrofon snímá hlučnost okolního prostředí a podle ní pak nastavuje právě hlasitost v reproduktoru sluchátka.

Zvláštním prvkem je u tohoto „single“ sluchátka podpora hudebního profilu A2DP, díky kterému je možné přes toto malinké sluchátko diskrétně a bezdrátově poslouchat hudbu. JX20 se nemusí za svůj výkon vůbec stydět. O použitelnosti přehrávání hudby pouze do jednoho ucha si však udělejte obrázek sami.

Telefonování s Jabrou JX20 je velmi příjemné, při hovoru sluchátko netlačí ani po několika hodinách používání. Kvalita zvuku v reproduktoru je velice dobrá, mikrofon je však nesmírně citlivý a „bere“ ruchy i ze širokého okolí. Osoby, se kterými jsem telefonovala, mne často upozorňovaly, že slyší i vzdálené zvuky velmi hlasitě jako například projíždějící auta nebo zvukové signalizace v tramvaji.

Do výbavy dostalo sluchátko Jabra JX20 v luxusním balení také stylovou stolní nabíječku, do které se vloží, a na stojánku se rozsvítí diody ukazující stav nabití. Její použití není nutné, sluchátko je možné nabíjet pouze za pomocí nabíječky do zasuvky nebo microUSB kabelu z počítače. Pro fajnšmekry výrobce přibalil také kromě jiného i přívěsek na krk, co kterého se sluchátko upevní, pokud ho právě nepoužíváte, ale potřebujete ho mít nadosah.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toto příslušenství najdete přímo v balení

Zkrátka Jabra JX20 je velmi povedené bluetooth sluchátko pyšnící se vytříbeným designem a funkčností. Výrobce nezapomněl tento headset vybavit moderními technologiemi, které ocení nejeden uživatel, který bude ochoten investovat do maximálního komfortu čtyři tisíce korun.

Diskuze (31) Další článek: Vodafone v květnu: novinka Samsung Soul a pokračující výprodej

Témata článku: Příslušenství, Luxus, Jabra, Titan, Jensen, Sluchátko Jabra, Lux, Bezdrátový headset, Titano