Jak bude vypadat Nokia 8310

Ačkoliv je Nokia 8310 od září v cenících prodejců, na trhu zatím stále není. Podařilo se nám získat tři nefunkční, ale velmi věrné makety, takže jsme mohli udělat detailní fotografie včetně porovnání s modelem 8210. Závěr? Nokia 8310 je příjemně malá, lehká a hezká.
Jak bude vypadat Nokia 8310

Nokia 8310 je druhou letošní novinkou, kterou Nokia uvedla na český trh. Třetí by měla být Nokia 6310, ovšem ta se podle dobře informovaných zdrojů zdrží a masivně se bude prodávat až začátkem příštího roku.

Nokia 8310 je nástupcem modelu 8210, který byl uveden počátkem roku 2000. Je o něco menší, ovšem trošku tlustší a lehčí. Tlačítka se mačkají lépe, nejsou totiž tak tuhá a jsou větší. Mobil má výměnné přední kryty (lze je měnit i na maketě), klávesnice je z tvrdého materiálu, takže by se na ní mělo dobře psát. Podle všeho by mělo být lepší také její podsvícení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Kombinace, které vidíte na fotografiích, jsou ty, ve kterých by se měl mobil na českém trhu začít prodávat. Společnost Agora Plus předpokládá první dodávky začátkem Invexu - testuje se totiž v sítích operátorů kvůli GPRS, proto se jeho uvedení na trh zdrželo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Displej mobilu je zhruba stejně velký jako u Nokie 8210, stejné je také jeho rozlišení; zobrazí maximálně pět řádků. Funkční vybavení je však o poznání lepší a je prakticky shodné s Nokií 6310 - má oba typy rychlých datových přenosů, GPRS i HSCSD, velký telefonní seznam (500 kontaktů), paměť na textovky apod. Nemá však podporu Bluetooth, datový konektor (synchronizace a datování bude možné jen přes infra), naopak přibude FM rádio. To by měla Nokia 8310 vydržet přehrávat celkem 20 hodin.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mobil se nám v redakci docela líbil, nicméně barevné kombinace jsou poměrně šílené (nepodařilo se mi nalézt výstižnější slovo). Snad právě proto se nám Nokia 8210 líbí více. Ostatně, posuďte sami z obrázků.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Počáteční cena Nokie 8310 by měla být podle Agory Plus 17599 Kč s daní.

Jaký je váš názor na Nokii 8310? Bude tak úspěšná jako Nokia 8210?

 

Diskuze (192) Další článek: Paegas: vyberte si vlastní číslo

Témata článku: Nokia, Nokia 6310, Nokia 8210, Nokia 8310

Určitě si přečtěte