Jak by mohla vypadat skládací Motorola Razr? Jako původní véčko, jen s displejem i místo klávesnice

Na trh se v letošním roce chystá řada smartphonů se skládacím nebo ohebným displejem. Pro Motorolu je to šance, jak oživit svůj historicky nejúspěšnější model Razr a přivést ho na svět v nové chytré podobě. O finálním vzhledu smartphonu inspirovaného legendární „žiletkou“ toho zatím moc nevíme, ačkoli premiéra minimálně ve Spojených státech by měla proběhnout během února.

Představu o jedné z možných podob nám dává známá stránka Yanko Design, která se dlouhodobě zabývá nejrůznějšími designovými koncepty. Její návrh vychází s poměrně konzervativního provedení véčkového telefonu s bradou a malým externím displejem. V zavřeném stavu má koncept opravdu velmi blízko k původnímu Razru z roku 2004.

Po otevření už je ale všechno jinak. Místo maličkého nedotykového displeje na horním flipu a klávesnice na spodním se z véčka vyloupne ultra širokoúhlý displej o poměru stran minimálně 21 : 9 a s drobným výřezem pro telefonní sluchátko. I v zavřeném stavu vypadá telefon poměrně štíhle a je tedy otázka jak velkou baterii by dokázal pojmout. Koncept ale vypadá velmi elegantně a pokud by se mu nový Razr podobou přiblížil, mohl by mít zaděláno na slušný úspěch.

Diskuze (8) Další článek: Překvapivé jméno pro čtvrtého českého operátora? Babiš se sešel se šéfem AT&T

Témata článku: Lenovo, Motorola, Smartphony, Spekulace, Véčko, Skládací displej, Koncepty, USA, 21 : 9, Razr, 21:9, Skládací konstrukce, Klávesnice, Flexibilní displej, Sklad, Displej, Razru, Řada smartphonů, Jak, Motorol, Yanko Design, Ráz, Koncept


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

** Samsung Galaxy M21 nabízí zajímavý poměr výkon/cena ** Telefon vsází zejména na AMOLED displej a obří akumulátor ** 6 000 mAh baterie je papírově obrovská, v praxi však výdrž nijak závratně neprodlouží

Martin Chroust | 39

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107