Jak efektivně posílat e-maily z mobilu II

Odesílat e-maily z mobilního telefonu nemusíte jen pomocí služeb svého operátora. Můžete také využít zahraničních SMS bran a služeb některých webů. Mají totiž podstatně širší možnosti, např. nastavení skupin adresátů, kterým má být e-mail doručen.
Odesílat e-maily z mobilního telefonu nemusíte jen pomocí služeb svého operátora. Můžete také využít zahraničních SMS bran a služeb některých webů. Tyto weby totiž nabízejí různé dodatečné služby, umí například nastavit e-mailovou adresu, na kterou může adresát odpovědět, můžete si vytvořit skupiny adresátů a pak rozeslat z mobilu jednu zprávu více lidem najednou apod. Tyto služby jsou převážně zahraniční a využívají SMS bran cizích operátorů. Textovou zprávu s e-mailem odesíláte za hranice a váš operátor musí mít uzavřenou roamingovou smlouvu s tamním operátorem, kterému brána patří. Za odeslání SMS však zaplatíte stejnou částku, jako byste ji posílali komukoli v ČR. Nemusíte se tedy obávat žádných vyšší poplatků, které platíte při posílání SMS z ciziny.

Pokud však používáte Oskara, jste v posílání textovek do zahraničí omezeni; můžete je poslat jen jeho roamingovým partnerům. Jednu z možností, jak lze z Oskara poslat e-mail, jsme popsali ve starším článku.

Služba Excell.to

Nejprve se musíte zaregistrovat na adrese www.excell.to. Poté si můžete definovat skupiny adresátů, a to jak z mobilu, tak přímo zde na webu. Pokud pošlete e-mail jedné takové skupině, dojde všem lidem, které jste do skupiny zařadili. Můžete tak svolávat kamarády na večerní party a tímto způsobem lze ušetřit docela dost peněz.

Excell.to také umožňuje nastavit e-mailovou adresu (např. do zaměstnání), kam budou chodit odpovědi na e-mail poslaný z vašeho mobilu. Díky tomu lze poslat e-mail z mobilu od oběda, přičemž po příchodu do práce můžete mít už odpověď ve firemní poště.

Jak poslat e-mail: EMAIL adresa/alias .Předmět.Text zprávy

Tuto zprávu pošlete na číslo +393334774753. V úvodu e-mailu bude uveden text „eXcell“ a na konci malá reklama na tuto službu.

Tip: Jako e-mailovou adresu můžete také zapsat číslo mobilu, např. +420602123456@sms.eurotel.cz.

Služba SMS.Gate.ru

Služba na adrese sms.gate.ru sice nemá tolik možností jako Excell.to, ovšem pro její využívání se nemusíte předtím registrovat na webu. Prostě jen napíšete takovou textovou zprávu: adresa Text zpravy a pošlete na číslo +79017739499.

Nelze bohužel ovlivnit Předmět zprávy, který se automaticky nastaví „SMS.GATE.RU Message“. V podpisu pošty bude vaše telefonní číslo, z něhož byla zpráva odeslána, a za ním "@sms.gate.ru". Na tuto adresu lze běžně odpovídat a příjemcem bude opět váš mobil.

Tip: Ve starším článku jsme také psali o možnosti odeslat e-mail z mobilu Oskara. Tímto způsobem lze samozřejmě odesílat e-maily i z EuroTelu i Pageasu.

Diskuze (4) Další článek: Alcatel nabízí nové mobily, jen si vybrat

Témata článku: Ostatní, E-mail, Mail, Mobil, Efekt

Určitě si přečtěte