Jak efektivně posílat e-maily z mobilu II

Odesílat e-maily z mobilního telefonu nemusíte jen pomocí služeb svého operátora. Můžete také využít zahraničních SMS bran a služeb některých webů. Mají totiž podstatně širší možnosti, např. nastavení skupin adresátů, kterým má být e-mail doručen.
Odesílat e-maily z mobilního telefonu nemusíte jen pomocí služeb svého operátora. Můžete také využít zahraničních SMS bran a služeb některých webů. Tyto weby totiž nabízejí různé dodatečné služby, umí například nastavit e-mailovou adresu, na kterou může adresát odpovědět, můžete si vytvořit skupiny adresátů a pak rozeslat z mobilu jednu zprávu více lidem najednou apod. Tyto služby jsou převážně zahraniční a využívají SMS bran cizích operátorů. Textovou zprávu s e-mailem odesíláte za hranice a váš operátor musí mít uzavřenou roamingovou smlouvu s tamním operátorem, kterému brána patří. Za odeslání SMS však zaplatíte stejnou částku, jako byste ji posílali komukoli v ČR. Nemusíte se tedy obávat žádných vyšší poplatků, které platíte při posílání SMS z ciziny.

Pokud však používáte Oskara, jste v posílání textovek do zahraničí omezeni; můžete je poslat jen jeho roamingovým partnerům. Jednu z možností, jak lze z Oskara poslat e-mail, jsme popsali ve starším článku.

Služba Excell.to

Nejprve se musíte zaregistrovat na adrese www.excell.to. Poté si můžete definovat skupiny adresátů, a to jak z mobilu, tak přímo zde na webu. Pokud pošlete e-mail jedné takové skupině, dojde všem lidem, které jste do skupiny zařadili. Můžete tak svolávat kamarády na večerní party a tímto způsobem lze ušetřit docela dost peněz.

Excell.to také umožňuje nastavit e-mailovou adresu (např. do zaměstnání), kam budou chodit odpovědi na e-mail poslaný z vašeho mobilu. Díky tomu lze poslat e-mail z mobilu od oběda, přičemž po příchodu do práce můžete mít už odpověď ve firemní poště.

Jak poslat e-mail: EMAIL adresa/alias .Předmět.Text zprávy

Tuto zprávu pošlete na číslo +393334774753. V úvodu e-mailu bude uveden text „eXcell“ a na konci malá reklama na tuto službu.

Tip: Jako e-mailovou adresu můžete také zapsat číslo mobilu, např. +420602123456@sms.eurotel.cz.

Služba SMS.Gate.ru

Služba na adrese sms.gate.ru sice nemá tolik možností jako Excell.to, ovšem pro její využívání se nemusíte předtím registrovat na webu. Prostě jen napíšete takovou textovou zprávu: adresa Text zpravy a pošlete na číslo +79017739499.

Nelze bohužel ovlivnit Předmět zprávy, který se automaticky nastaví „SMS.GATE.RU Message“. V podpisu pošty bude vaše telefonní číslo, z něhož byla zpráva odeslána, a za ním "@sms.gate.ru". Na tuto adresu lze běžně odpovídat a příjemcem bude opět váš mobil.

Tip: Ve starším článku jsme také psali o možnosti odeslat e-mail z mobilu Oskara. Tímto způsobem lze samozřejmě odesílat e-maily i z EuroTelu i Pageasu.

Témata článku: Ostatní, E-mail, Mobil, Efekt, Mail

Určitě si přečtěte

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

** Bitcoin a jiné kryptoměny jsou na vzestupu ** Uživatelé kryptoměnových směnáren jsou oblíbeným cílem útočníků ** S falešnou aplikací vás okradou a nabourají e-mail u Gmailu

10.  11.  2017 | Miksa Martin | 3

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

** Klasický e-mail se na moderní rychlou konverzaci nehodí ** Je to praktický identifikační nástroj a stále dobře poslouží k formální komunikaci ** Lidé už mezi sebou ale komunikují jinak

3.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 15

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

** Kdy si z metra zavoláme nebo si v tramvaji nabijeme telefon? ** Zeptali jsme se Martina Gillara, generálního ředitele DPP ** Gillar řídí 10 000 zaměstnanců, funkce se ujal 18. května 2016

29.  11.  2016 | Blesk.cz , Neckářová Martina | 25

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Představte si IM komunikátor rozšiřitelný o aplikace. Objednáte si pizzu a na mapě sledujete, jak se k vám blíží. To je Messenger Platform.

26.  3.  2015 | Čížek Jakub | 26

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Google Inbox je čtečka pro Gmail. Funguje odděleně a nabízí bohatší pohled na e-mail než jen jako na prostý chronologický seznam doručených zpráv.

24.  10.  2014 | Čížek Jakub | 5