Jak fotí Realme X2 Pro

Telefon Realme X2 Pro sází hned na čtveřici zadních fotoaparátů. Ten primární má rozlišení 64 Mpx a fotky pochopitelně downsampluje. Musím uznat, že fotí opravdu hezky, a to i v noci. Downsamplingem se daří dobře srazit šum a různé drobné vady, ale fotky mají občas až příliš měkkou kresbu a málo detailů. Každopádně focení vás bude bavit.

Pak je tu ještě 13Mpx foťák s 2× přiblížením, kterému hodně chybí optická stabilizace, ale pokud máte dost světla, jsou fotky hezké. A dá se použít i noční režim, ale na dlouhém skle už je o poznání slabší podívaná. Telefon vás ještě nechá udělat 5× přiblížení, a to hlavně díky rozlišení primárního čipu, výrobce to nazývá hybridní optický zoom. A má rada zní, nepoužívejte jej; takto pořízené fotky už nejsou pěkné.

Sestavení fotoaparátu Realme X2 Pro:

  • primární fotoaparát: 64 Mpx, 1/1,7", F1.7, 26 mm, PDAF
  • ultraširoký fotoaparát: 8 Mpx, 1/3,2", F2.2, 16 mm, PDAF
  • fotoaparát s teleobjektivem: 13 Mpx, 1/3,4", F2.5, 52 mm, PDAF
  • měření hloubky scény: 2 Mpx, 1/5", F2,4
  • selfie kamera: 16 Mpx, 1/3", F2.0, 25 mm

Nechybí ani ultraširoký foťák s rozlišením 8 Mpx, který mě mile překvapil. Přestože má relativně malé rozlišení, tak jsou snímky krásně ostré a hezké i v šeru a v noci. Poslední čočka je s 2Mpx čipem, který měří hloubku scény a pomáhá při portrétních fotkách, ty patří spíše k průměru. A zapomenout nesmím ani na selfie kameru s rozlišením 16 Mpx, ta je bez připomínek, i portrétní režim jí jde skvěle.

Ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zcela vlevo ultraširoký záběr, uprostřed primární čip, vlevo teleobjektiv.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
5× přiblížení zvané hybridní optický zoom je lepší nepoužívat, ani za denního světla nejsou výsledky nikterak povedené.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Primární čip má klasickou zaostřovací vzdálenost, makro fotku ale můžete vytvořit digitálním výřezem.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Portrétní selfie fotka (vlevo) je technicky o něco povedenější než portrétní snímek pořízený 64Mpx čipem.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Noční režim můžete nepochopitelně použít také u 5× přiblížení, ale ne u ultraširokého záběru. Nejlepší výsledky má pochopitelně primární 64 Mpx senzor. 

Realme X2 Pro umožňuje natáčet video v rozlišení 4K 60 fps, které je ale v praxi použitelné jen na primárním čipu. Nicméně při tomto rozlišení vám nedovolí použít ultraširoký objektiv, ale 5× přiblížení kupodivu ano. Stejná situace je u rozlišení 4K 30 fps a Full HD 60 fps. Až u Full HD 30 fps můžete použít ultrawide.

Ukázkové video (1 080p, 30 fps, den):

Ukázkové video (1 080p, 30 fps, noc):

Jednotlivá ohniska můžete během natáčení měnit, ale pouze cyklicky, což je v praxi nepoužitelné. Dostat se z 2× přiblížení zpět na 1× přiblížení jedním klepnutím do displeje nejde, musíte jít přes 5× přiblížení, pak eventuálně přes ultrawide a teprve pak se dostanete ke klasickému záběru. Technicky je ale kvalita videa na velmi dobré úrovni, nicméně takové výkony jako aktuální špičkové telefony tady nečekejte.

Váš názor Další článek: Ericsson otestoval v Norsku malý autonomní trajekt připojený k 5G síti

Témata článku: Realme, Fotoaparát, Optický zoom, Jak fotí, Fotomobily, Selfie, Čtyřnásobný fotoaparát, Realme X2 Pro, PDAF, FPS, Přiblížení, Fotka, #realme, Rozlišení, Jak, Čip


Určitě si přečtěte