Jak jednoduše dobít předplacenou kartu

Nejen baterie, ale i kredit předplacené karty se musí občas dobít. Existuje hned několik způsobů, jak při dobíjení postupovat.
Jak jednoduše dobít předplacenou kartu
Nejen baterie, ale i kredit předplacené karty se musí občas dobít. Existuje hned několik způsobů, jak při dobíjení postupovat.

Poznámka: Pokud nevíte, co jsou předplacené karty nebo nevíte, jak fungují, doporučuji přečíst tyto články:

Pro zjištění aktuálního zůstatku na předplacené kartě slouží speciální kódy. Přes tento kód je nutné zjišťovat zůstatek pouze u společnosti Paegas a Oskar, protože u Eurotelu se vám aktuální zůstatek zobrazuje neustále na displeji telefonu. Pokud s telefonem příliš nevoláte, chcete co nejvíc ušetřit a spíše hovory přijímáte, pak pozor, protože každý operátor má stanovenu určitou dobu platnosti kupónu. Pokud do konce této doby kartu znovu nedobijete, pak bude vaše číslo zrušeno – více v tomto článku.

Obecný postup dobíjení je u všech operátorů stejný. Musíte si koupit dobíjecí kupon v určité nominální hodnotě, který obsahuje unikátní 14místný kód (u Oskarty 12místný), kód některým z existujících komunikačních kanálů sdělíte vašemu operátorovi a ten vám v okamžiku navýší aktuální kredit o danou částku.

Operátor Zjištění kreditu
Eurotel (na displeji nebo v menu)
Oskar síťový kód *22#
Paegas síťový kód *101#

Tolik na úvod a nyní se pokusím popsat všechny cesty, které vedou k dobití kreditu.

Kde koupit kupon

Kupon s kreditem pro předplacenou kartu koupíte nejlépe ve značkové prodejně operátora, u prodejců mobilních telefonů, v trafice, na benzínové pumpě nebo na poště. Pokud koupíte přímo u operátora nebo dealera, můžete se kartu nechat na požádání také rovnou dobít.

Dobíjení přes telefon

Základní způsob dobíjení funguje přes telefon, ať už přes mobilní nebo přes pevnou linku. Takto se dá nabíjet u všech operátorů a postup je téměř identický. Jakmile si koupíte dobíjecí kupon, setřete políčko, pod kterým se skrývá unikátní kód. Zavoláte na speciální číslo, kde jste vyzváni k zadání kódu prostřednictvím klávesnice telefonu. Pokud je kód v pořádku, vyčkáte na hlasové potvrzení úspěšného nabití vaší karty (v případě Go karty, přijde potvrzující textová zpráva), a pak již můžete vesele dál telefonovat.

Operátor Volání z mobilu Volání z pevné linky
Eurotel *88 (02) 67 01 11 88
Oskar *77 (02) 71177100
Paegas 4602 603124602

Dobíjení přes Internet

Pokud máte připojení na Internet, pak můžete velmi jednoduše dobíjet i přes něj.

Oskarta

Na adrese www.oskarmobil.cz zvolíte v základním menu položku Oskarta a poté oblast chráněná heslem. Zde se musíte nejdříve zaregistrovat. Po zadání vašeho telefonního čísla a čísla karty SIM získáte šestimístné heslo. Pakliže již heslo máte, stačí je zadat spolu s vaším telefonním číslem a ocitnete se na stránce určené k dobíjení kreditu. Dobíjení spočívá v zadání 12 místného čísla dobíjecího kupónu do příslušného políčka a stisknutí tlačítko Další. Pak si počkáte na potvrzení úspěšného dobití.

Eurotel

Go kartu můžete také dobíjet přes Internet, a to včetně nákupu kupónu. Podmínkou je ovšem vedení účtu v Expandia Bance, popř. musíte vlastnit jednu z následujících karet: CCS Kontakt, Juice Pay a Citycard. Pokud tuto podmínku splníte, pak můžete prostřednictvím internetových stránek nabít současně až deset Go karet různými částkami jednou souhrnnou platební operací. Maximální souhrnná částka jedné operace je však omezena na deset tisíc.

Jak na to? Připojíte se na stránky www.eurotel.cz, proklikáte se do nabídky Go služeb a poté zvolíte „Nabíjení Go“. Zadáte telefonní číslo vaší Go karty, vyberete si hodnotu, na kterou chcete Go kartu nabít, pak zvolíte zprostředkovatele vaší platby a kliknete na tlačítko „Přímá platba“. Pak již autorizujete převod zvolené částky z vašeho účtu na vaši Go kartu. Do pěti minut se objeví potvrzení transakce a váš telefon je nabitý. Pokud potřebujete daňový doklad, v části formuláře „Zadat SMS“ vyplníte telefonní číslo, na které poté obdržíte textovku s číslem vašeho daňového dokladu. Na základě tohoto čísla vám ve vybraných prodejnách EuroTelu tento doklad vystaví.

Pokud nesplníte podmínky pro on-line nákup kupónů pře Internet, nezoufejte, u Eurotelu můžete také dobíjet přes Internet i tehdy, pokud máte předem koupený kupon. Tento způsob nabíjení je obdobný jako u Oskarty. Prostřednictvím internetových stránek zadáte telefonní číslo vaší Go karty, vyplníte 14místný kód zakoupeného kupónu a stisknete tlačítko nabít kuponem. Potvrzení o nabití Go karty by nemělo trvat déle než 15–20 sekund.

Paegas

Bohužel, Paegas v tomto ohledu trochu zaspal dobu a zatím na svých stránkách dobíjení v jakékoliv podobě nenabízí.

Kupte si kupon Go v bankomatu

Pokud je zrovna půlnoc nebo víkend a vám došel kredit na telefonu Go, můžete si koupit kupon v síti šedesáti bankomatů. Jedná se o bankomaty společnosti Euronet, které jsou povětšinou umístěny v blízkosti supermarketů. A co je důležité, tyto bankomaty akceptují většinu typů platebních karet bez rozdílu, která banka vám kartu vydala. Seznam bankomatů najdete na internetových stránkách Eurotelu.

Nabíjení Go karty v bankomatu je opět velmi jednoduché. Pokud naleznete bankomat označený logem Go, vložíte do něj kartu a zadáte PIN vaší platební karty. V menu zvolíte nákup Go kuponu a po té jeho hodnotu. Bankomat vám jej poté vydá s vytištěným 14místným kódem. Pak již musíte Go kartu nabít obvyklým způsobem, to znamená prostřednictvím telefonu, nebo Internetu.

Nové: Možnost dobít online kredit v bankomatu nabízí i Paegas. Více v našem článku Dobíjení Twistu v bankomatech + naše zkušenosti. Přehled bankomatů najdete na webu Paegasu.

Jde to i bez operátorů

Výše uvedené způsoby dobíjení předplacených karet jsou provozované přímo operátory. Existují ale i další způsoby, jak dobíjet například přes Internet. Zkuste například:
  • www.nabijime.cz – dobíjení předplacených karet všech operátorů s možností cyklického dobíjení. Lze platit přes Expandia Banku a GSM Banking. Další podrobnosti o této službě naleznete v tomto článku.
  • www.obchodni-dum.cz – dobíjení pouze Go karet, ale se slevou na jednotlivé kupóny. Lze platit přes Expandia Banku a GSM Banking.
  • www.volny.cz/comtel – dobíjení Go a Twist karet také se slevou a je možno platit přes GSM Banking.
  • www.vzhifi.cz – dobíjení Go a Twist karet, ale bez nabídky on-line platby.
Váš názor Další článek: Nokia 8250 – elegance v každém centimetru

Témata článku: Ostatní, Předplacené karty, Karta, JuicePay


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70