Jak jsme čarovali nad displejem. LG G8s má dvě technologie pro rozpoznání ruky

Ne že by LG zmizelo z českého trhu, ale kromě operátorů za poslední roky příliš vidět nebylo. Teď se vrací v plné síle, telefony této korejské značky začneme potkávat i na volném trhu (hlavně na Alze). Oficiální distribuce znamená síť servisních partnerů, online podporu, helpdesk, sociální sítě, posilovat má česká a slovenská komunita, veškeré návody a dokumentace budou v češtině a lokalizace se dočká i řešení SmartThinQ.

Prvním významným telefonem nové éry bude LG G8s a my jsme se díky bratislavskému veletrhu IXPO dostali k prototypu. Kromě našlapané výbavy a trojitého fotoaparátu nejvíce zaujmou unikátní funkce pro rozpoznávání rukou – občas to opravdu bude vypadat, jako byste nad displejem čarovali.

  • První technologie se jmenuje Hand ID, je to biometrická metoda, která je schopná detekovat hemoglobin v naší krvi. Díky tomu telefon získá relativně přesnou mapu cév v ruce. Každý takový otisk je unikátní a LG tvrdí, že je tato metoda zabezpečení bezpečnější a přesnější, než otisk prstu.
     
  • Druhé technologii LG říká Air Motion a jde o rozpoznání gest ruky pomocí ToF kamery interované ve výřezu displeje. Telefon pohyby interpretuje a použije je ke spouštění aplikací, jejich ovládání, přijímání hovorů, případně regulaci hlasitosti.

Obojí je hodně nové, hodně nezvyklé a pracuje příliš pomalu, než aby z toho byla další revoluce. Znovu však připomínám, že máme v rukou prototyp a u produkčního telefonu by vše mělo být použitelné. Uvidíme.

...a uvidíme to někdy v červnu, kdy se má LG G8s začít prodávat. Cenu LG zatím prozradit nechce, ale rozhodně by měla být výrazně níže pod srovnatelnou konkurencí.

Diskuze (26) Další článek: Xiaomi obsadí i Ostravu! V polovině května otevře Mi Store v Nové Karolině

Témata článku: LG, Video, Technologie, Biometrie, Prototyp, ToF, Týden mobilně, Otisk, Displej, Rozpoznání, Ruka, Telefon


Určitě si přečtěte

Testujeme Galaxy A50: první Samsung s optickou čtečkou otisků prstů v displeji

Testujeme Galaxy A50: první Samsung s optickou čtečkou otisků prstů v displeji

** Samsung rozjíždí střední třídu pro rok 2019 ve velkém stylu ** Po Galaxy M20 se nám do redakce dostal Galaxy A50 ** Mezi hlavní přínosy patří velký AMOLED displej s otickou čtečkou, trojitý fotoaparát i slušná kapacita baterie

Martin Chroust | 27

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

** Amazfit Verge svými funkcemi nahradí i mnohem dražší konkurenty ** Na jedno nabití vydrží až celý týden - a to i s aktivním vyúžíváním GPS ** S komplikacemi počítejte při synchronizaci s sportovními aplikacemi **

Milan Měchura | 18