Jak koupit mobil u Oskara

Pokud budete sobě nebo svým blízkým kupovat před Vánoci mobil u Oskara, určitě oceníte „návod“, jak a kde to bude nejlepší.
Jak koupit mobil u Oskara
Pokud budete sobě nebo svým blízkým kupovat před Vánoci mobil u Oskara, určitě oceníte „návod“, jak a kde to bude nejlepší.

Oskar jako jediný z operátorů nemá síť distributorů, takže nemusí platit provize – jeho ceny mohou být díky tomu levnější. Jedině dobíjecí kupóny lze koupit v trafikách a u jiných obchodníků. Pokud si kupujete jakoukoliv službu u Oskara, můžete se vždy obsloužit sami a nemusíte se spoléhat na ochotu či neochotu prodavačů. I tak na mě prodavači u Oskara působili mnohem lépe než u konkurence.

Nakupování u Oskara je odlišné i v dalších aspektech. Všechny nabízené telefony jsou neblokované, což znamená, že v nich můžete využívat i karty SIM kteréhokoliv jiného operátora. Neplatíte také žádný aktivační poplatek, ale na to vás dozajista spolehlivě upozornil některý z povedených reklamních šotů v televizi. Pokud budete u Oskara hledat nějaké předplacené sady, pohoříte. Sadu si totiž můžete vytvořit sami koupí Oskarty a libovolného mobilu. Nevýhodou by se však mohla zdát absence dotovaných mobilů. Když se to však vezme kolem a kolem, doťáky nejsou tak výhodné jak se zdá a v mnohém je nákup služeb a mobilu u Oskara levnější – neplatíte tři a půl tisíce za aktivaci a nemusíte se upisovat na dva roky (až na tarif Dohoda s Oskarem, u něhož je doba úpisu čtyři roky).

Takže, kde si pořídíte Oskara? Začněme tím nejklasičtějším.

Oskarovy obchody

Jedná se buď o klasické samostatné obchody nebo o prodejní kiosky, které jsou součástí velkých hypermarketů. Pokrytí obchodní sítí zatím nedosahuje rozsahu pokrytí signálem, ale v současné době už existuje více než 20 obchodů a jejich kompletní aktuální seznam včetně otvírací doby naleznete na webu Oskara. Všechny obchody a obchůdky mají také velmi podobný vzhled, který se prakticky liší jen jinými prodavači. A i ti mají podobné vystupování: přátelské, ale nikterak vtíravé.

A pokud se v danou chvíli všichni věnují zákazníkům, kteří přišli před vámi, nemusíte čekat až na vás přijde řada. Součástí všech obchodů je jednak množství informačních letáků a informační panel s dotykovým ovládáním, takže si můžete vybírat i na monitoru a klidně si přímo přes Oskarův obchod na webu i objednat. Jestliže přeci jenom radši mluvíte s živou osobou, přejděte k telefonnímu sluchátku, které vás spojí s operátorem. A s tím už si o novém telefonu popovídáte dle libosti.

Obslužte se sami

Pokud se vám v tomhle počasí nechce vylézat z postele, můžete zkusit OskarKontakt. Jedná se o speciální telefonní linku pro nové zájemce o Oskarovy služby. Stačí zavolat, objednat a nejpozději do dvou pracovních dnů máte balíček doma. Zaplatíte až při jeho převzetí. Bohužel OskarKontakt nefunguje non-stop, ale pouze od pondělí do soboty od 8 do 20 hodin. Telefonní číslo je 0800 177117, volaní je tedy zadarmo. Doručení zboží je také zdarma.

Druhou variantou nákupu téměř z postele je Oskarova samoobsluha na Internetu. Bohužel zde se už budete muset z vaší vyhřáté postýlky přesunout k monitoru počítače, klepnout se na tuto stránku a vesele nakupovat. Nejdřív si vyberete tarif, pak telefon. Pokud o nabízených telefonech a tarifech nic nevíte, můžete si na klepnout pro bližší informace. Dále vás čeká možnost objednání dalších dobíjecích kupónů, to v případě, že jste si vybrali předplacenou službu Oskarta. Pokud jste zvolili tarif, můžete si přiobjednat další doplňkové služby, jako Hlasovou poštu pro pokročilé apod. V tuto chvíli si také volíte výši volací zálohy.

To je také menší handicap Oskarových služeb. Aby se Oskar vyhnul problémům s neplatiči, jste nuceni při aktivaci tarifního programu složit minimální zálohu 1000 Kč. To je pak maximální měsíční částka, kterou můžete provolat. Jakmile tento limit překročíte, nikam se nedovoláte. Vy samozřejmě hovory přijímat můžete. Pro žvanily doporučuji vyšší limit, můžete jít až na deset tisíc. Pokud máte strach, že si limit vyčerpáte a bez předchozího upozornění si nezavoláte, nemějte obavy. Oskar vás průběžně informuje prostřednictvím esemesek. A to při dosažení 75 %, 90 % volacího limitu a při jeho překročení.

Ale zpět k nakupování. Pokud máte vybrány doplňkové služby, můžete si ke svému případně i k jinému telefonu vybrat příslušenství od několika výrobců. Pro řidiče doporučuji minimálně lehkou sadu handsfree. Odklepnete souhlas se všeobecnými podmínkami pro poskytování telekomunikačních služeb společnosti Český Mobil a.s. A nakonec teprve zadáte vaše kontaktní a osobní údaje.

Jakmile odsouhlasíte objednávku, přijde vám objednané zboží do dvou pracovních dnů na dobírku; za doručení nezaplatíte ani korunu. Vidíte, stačilo se zvednout z postele a sednout k počítači.

Kde ještě na Oskara narazíte?

Když už si kupujete mobil, tak proč si ho nekoupit v mobilním obchodě. Po České republice putují dva Oskaravany - kamiony, které jsou kompletně vybavené pro prodej Oskarových produktů. Možná jsou právě teď ve vašem městečku, tak se na ně běžte mrknout. A pokud nepotkáte mobilní obchod, možná narazíte na některého z potulných prodavačů, kteří se občas vyskytují ve větších městech. Poznáte je podle brašny s kartami SIM. Většinou se vyskytují v souvislosti s různými promotion akcemi. V současné době se jedná o předvánoční Oskarty, ze kterých můžete volat na jiné Oskarovo číslo až hodinu za cenu tří korun bez daně. A pokud se vám to zdá málo, zajděte si do Oskarových obchodů, kde vám přibalí i nějaký malý dáreček.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jakub Kynych 17. 7. 2001 19:02:23
    Je to možný? Je to tak jednoduché a já na to nepřišel. Já pořád říkám, že...
  • Tessi 17. 7. 2001 19:02:23
    Jakube, tak si objednej novou Oskartu za 400,- Kč, neaktivuj ji, a kupón...
  • Jakub 17. 7. 2001 19:02:22
    Na to jsem se taky ptal. Pokud má někdo povinné ručení u Kooperativy, tak...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení