Jak mobilně najít … telefonní čísla

Jste na dálnici, porouchalo se vám auto a potřebujete odtahovou službu – Nestíháte schůzku – Slíbili jste zavolat … Přitom neznáte telefonní číslo a máte pouze mobilní telefon.
Jak mobilně najít … telefonní čísla
Jiří Koutný: Jste na dálnici, porouchalo se vám auto a potřebujete odtahovou službu – Nestíháte schůzku – Slíbili jste zavolat … Přitom neznáte telefonní číslo a máte pouze mobilní telefon.

Český Telecom

Pro informace volejte číslo 1180, kde budete spojeni s operátorem, který vám najde telefonní číslo na osobu nebo firmu v síti Českého Telecomu. Informace o mezinárodních telefonních číslech získáte na čísle 1181. Volání na tato čísla je účtováno jako hovor na pevnou linku.

Paegas Asistent

Z mobilního telefonu Paegas vytočte 333, zjistíte číslo nebo můžete být rovnou spojeni s účastníky sítě Paegas a sítě Českého Telecomu. Cena je přibližně 10 Kč za spojení s operátorem a 10 Kč za minutu hovoru s ním (15 Kč za minutu u Twistu). Po spojení s žádaným číslem platíte stejně, jako byste mu volali ze svého mobilu sami.

EuroTel Asistent

Z mobilu EuroTel zavolejte na číslo 1188 (ze zahraničí +4201188) a dovíte se telefonní číslo účastníků sítě EuroTel nebo Český Telecom. Cena je přibližně 9,50 za spojení s operátorem (9 Kč pro Go), 9,50 Kč za minutu hovoru s ním (15,50 Kč pro Go). Když budete chtít být s vyhledaným číslem rovnou spojeni, zaplatíte za minutu hovoru 9,50 Kč (15,50 Kč u Go), nezáleží na vašem programu ani na síti, do které voláte.

Paegas Info

V menu PaegasInfo na vašem mobilním telefonu vyberete položku Business, katalog Edit. Zadejte název firmy a město. Za krátkou dobu dostanete textovku s kontaktem na zadanou firmu. Cena této služby je 3 Kč za informaci a poplatek za odeslání SMS. V databázi však nejsou vždy úplně aktuální údaje. Když nemáte telefon se SIM Toolkitem, můžete si pomoci běžnou textovkou. Dotaz zadejte tímto způsobem: EDIT#jméno_firmy##město ###obor_činnosti####IČO. Není třeba zadávat všechny parametry, je však nutno zadat nejméně jeden. Dotaz pošlete na číslo 4616.

EuroTel GSM InfoText

V EuroTelu zatím nemůžete použít SIM Toolkit (karty s aplikací Info Easy budou v distribuci až od 5. února, a to jen pro tarifní programy), musíte poslat běžnou SMS. Když chcete najít telefonní číslo firmy podle oboru podnikání, pošlete textovku v tomto formátu: EDB Obor_podnikání město. Chcete-li obdržet více než jeden kontakt, použije jako druhý parametr +x, kde x je počet kontaktů, které vám mají být doručeny. Dotaz pošlete na číslo 999111, kromě ceny za odeslanou textovku zaplatíte za každou informaci 70 haléřů.

WAP

Na adrese http://wap.iol.cz je dostupný telefonní seznam Českého Telecomu. Můžete zde najít čísla firem i osob. Cena za zjištění informace je závislá na službě vašeho operátora (zpravidla 1–3 Kč za minutu wapování).

Poznámka: Asistenčním službám se budeme podrobně věnovat v pondělí.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Váš názor Další článek: Jdou ZIPy a Psiony dohromady?

Témata článku: Ostatní, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte