Jak na e-mail v mobilu (bez e-mailového klienta)

Očekáváte důležitý e-mail a nenacházíte se právě u počítače s internetem, případně vás již otravuje neustálé odklikávání tlačítka obnovit a kontrolování vaší e-mailové schránky? Použijte upozornění na mobil.
Jak na e-mail v mobilu (bez e-mailového klienta)

Pokud nevlastníte mobilní telefon s vestavěným e-mailovým klientem nebo vám tato funkce zatím nic neříká, mohou být pro vás vhodnou alternativou takzvané „filtry“.

Filtr je jednoduchá, ale užitečná funkce, kterou umožňuje většina známých poskytovatelů e-mailových služeb (Centrum.cz, Email.cz, Quick.cz, Post.cz, Seznam.cz). Pomocí několika kroků nastavíte například to, které e-maily a z kterých adres mají být automaticky smazány nebo přesunuty do vybrané složky, blokováním domény můžete zase roztřídit nevyžádané e-maily. Nás ale zajímá hlavně odkaz „upozornění na mobil“, případně varianty tohoto názvu.

Vytvoření mobilní adresy

Nejprve je potřeba vytvořit mobilní e-mailovou adresu, která bude převádět došlé zprávy do formy SMS. To zajišťují jednotliví operátoři.

Zákazníci Eurotelu mají situaci s aktivací e-mailové adresy nejjednodušší. Každý uživatel totiž automaticky dostane svou adresu v podobě vlastního telefonního čísla, např. +420607123456@sms.eurotel.cz. Nevýhodou je značné zkrácení e-mailu, neboť většinu zprávy tvoří reklama, kterou do zprávy Eurotel přidá.

Zákazníci Oskara získají po registraci adresu ve tvaru jmeno@mujoskar.cz. Nastavení může každý uživatel provést buď v Oskarově Samoobsluze (odkaz Služby), příp. telefonicky *77 (vlastníci Oskarty), *077 nebo na infolince 800 777 777. Výhodou tohoto operátora je, že e-maily přeposílá ve dvou textových zprávách, ze kterých lze vyčíst víc než z jediné SMS T-Mobilu, natož zkrácené zprávy Eurotelu.

Pokud si chcete nechat posílat upozornění na došlé e-maily a jste zákazník T-Mobilu, musíte provést registraci na www.t-zones.cz. Získáte tak variantu e-mailového boxu (v případě MobileBox) nebo službu pro přeposílání e-mailů (MobilePager). Zde si podobně jako u Oskara vyberete jméno, e-mailovou adresa bude ve tvaru jméno@t-email.cz. T-Mobile nabízí také službu notifikace příchozích zpráv, kdy dostanete textovkou pouze informaci, že se ve schránce nachází nový e-mail. Dokud však bude trvat „dočasná“ akce, kdy se za přeposílání e-mailů nic neplatí (trvá už více než rok), není tato služba tolik zajímavá.

Oživeno: omlouváme se za nesprávné informace v původní verzi článku.

Nastavení filtrů v e-mailu

Nastavení samotných filtrů v e-mailové schránce je již otázkou rutiny a intuitivního zvládnutí jakékoli jiné internetové služby. Postup je totiž obdobný u všech českých poštovních serverů – najít odkaz „Nastavení“, vybrat „Filtry“ (nebo jinou varianta tohoto slova, zde záleží na konkrétním serveru), přidat nový filtr a vepsat mobilní adresu. Můžete samozřejmě určit i další podmínky, které daný poštovní klient nabízí.

Filtry sice nedosahují možností vestavěných e-mailových klientů a neposkytují uživatelům ani takový komfort, ale mně osobně často stačí právě jen upozornění, že je ve schránce nový e-mail. Vyzvednout si jej ve většině případů můžu později.

Témata článku: Ostatní, E-mail, Mobil

33 komentářů

Nejnovější komentáře

  • diag 10. 4. 2004 13:44:14
    Autor nejenze asi nikdy nepouzival Oskara, ale ani neni schopen probehnout...
  • Jura 9. 4. 2004 12:30:30
    Jasně! Češi pracují pro nácky jako kdysi. Neměl by sis radší říkat XX...
  • Peter Ondras 8. 4. 2004 9:13:39
    U nas to sice nikto nedava zadarmo, ale aspon to poriadne funguje. U ET-SK...
Určitě si přečtěte

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

** Klasický e-mail se na moderní rychlou konverzaci nehodí ** Je to praktický identifikační nástroj a stále dobře poslouží k formální komunikaci ** Lidé už mezi sebou ale komunikují jinak

3.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 15

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

** Kdy si z metra zavoláme nebo si v tramvaji nabijeme telefon? ** Zeptali jsme se Martina Gillara, generálního ředitele DPP ** Gillar řídí 10 000 zaměstnanců, funkce se ujal 18. května 2016

29.  11.  2016 | Blesk.cz , Neckářová Martina | 25

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Představte si IM komunikátor rozšiřitelný o aplikace. Objednáte si pizzu a na mapě sledujete, jak se k vám blíží. To je Messenger Platform.

26.  3.  2015 | Čížek Jakub | 26

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Google Inbox je čtečka pro Gmail. Funguje odděleně a nabízí bohatší pohled na e-mail než jen jako na prostý chronologický seznam doručených zpráv.

24.  10.  2014 | Čížek Jakub | 5

O2 představuje levné datové tarify na e-mail a navigaci

O2 představuje levné datové tarify na e-mail a navigaci

Potřebujete jenom e-mail, mapy a navigaci, nebo Facebook? Pak pro vás má O2 speciální datové tarify s cenou už od 1,70 Kč za den.

26.  10.  2012 | Posejpal Jan | 44


komerční sdělení

Komerční sdělení