Jak na hlasovou schránku EuroTelu I.

EuroTel má několik typů hlasových schránek. Pomůžeme vám s jejich používáním.
Jak na hlasovou schránku EuroTelu I.
Eurotel má v nabídce záznamových služeb poměrně jasno. Na rozdíl od Paegasu neposkytuje vyspělé služby záznamové služby Paegas ClickBox, ale jeho služby jsou v oblasti záznamových služeb překvapivě levnější a v některých směrech i výkonnější.

Pokud si chcete u Eurotelu pořídit záznamník, máte na výběr tři typy. Jejich hlavní rozdíly jsou v cenách, parametrech a samozřejmě v obsahu nabízených služeb. U cen se trochu pozastavím, protože pokud si aktivujte jednu ze dvou variant dražších záznamových služeb, máte volání do hlasové schránky zadarmo. Přechod (tedy aktivace) na výkonnější záznamník je zdarma, tudíž nevidím důvod, proč si nezaktivovat Universal, když to stojí necelých 30 korun za měsíc. Výkonnější schránku si mohou aktivovat pouze majitelé tarifů, takže uživatelé Go karet bohužel utřou. Pokud používáte starší typ sítě TIP, pak máte volání zdarma i u nejlevnější varianty hlasové schránky.

Pokud se podíváte na tabulku porovnávající jednotlivé typy schránek, získáte jasnou představu o jejich rozdílech. Nicméně pojďme do detailů a řekněme si, jak se záznamník od Eurotelu ovládá.

Praktik – schránka zdarma

Je jednoduchý, praktický a hlavně zdarma. O nové hlasové zprávě vás automaticky informuje prostřednictvím textové zprávy. Toto nastavení nelze nijak změnit. Bezpečnost je zajištěna prostřednictvím 1-6 místného kódu, který je přednastaven na 9999. Ostatně o tom se dočtete v článku Jak na hlasovou schránku.

Jak se dostanete do hlasové schránky z vašeho mobilního telefonu?

Vytočíte číslo *99. Schránka vás v tomto případě automaticky pozná a tak není potřeba zadávat číslo hlasové schránky. Po každé je po vás ovšem požadován váš bezpečnostní kód - heslo.

Jak se dostanete do hlasové schránky z jiného telefonu?

Vytočíte +420 602989898 (při volání z tuzemské telefonní sítě nemusíte zadávat mezinárodní předvolbu +42), při volání z cizího mobilu sítě Eurotel stačí zadat *98, pak číslo vaší schránky (vaše telefonní číslo bez předvolby 0) a stisknete #, zadáte vaše heslo a opět stisknete #.

Jak si změníte heslo hlasové schránky?

V hlavni nabídce hlasové schránky stiskněte 3 - 2, zadejte nové jedno až šestimístné heslo a stiskněte #. Pokud nechcete používat heslo, stiskněte při změně #, což ovšem nedoporučuji.

Pokud heslo zapomenete?

Zavolejte na infolinku *11 ze svého mobilního telefonu a spojte se s operátorem 1 - 4. Pokud máte tarifní program bude po vás požadováno vaše identifikační číslo a po té vám buď schránku restartují – vrátí se do původního stavu (všechny zprávy a nastavení budou vymazány a heslo bude 9999), nebo změní bezpečnostní kód na 123. Pokud máte Go kartu bude vám nový kód zaslán formou SMS.

Jak změníte osobní pozdrav?

V hlavní nabídce hlasové schránky stiskněte 3 - 1, namluvte svůj pozdrav a stiskněte # a 2. Schránka vám nový pozdrav přehraje.

Jak zvolíte způsob upozorňování?

Bohužel nezměníte.

Jak zavoláte autorovi zprávy?

Až si zprávu poslechnete, stiskněte 4 a pokud bylo rozpoznáno číslo volajícího, budete s ním automaticky spojeni. Pozor, platíte za volání dle vašeho tarifu plus volání do Záznamové služby.

Parametry Praktik Universal Professional
Číslo schránky *99 *99 *99
Max. délka osobniho pozdravu 30 s 60 s 60 s
Max. délka uložené zprávy 2 min 3 min 3 min
Max. počet uložených zpráv 15 30 50
Doba uchování nových zpráv (dnů) 10 10 17
Doba uchování uložených zpráv (dnů) 5 5 5
Max. počet telefonních seznamů - 2 20
Max. počet položek v tel. seznamu - 10 10
Max. počet faxových stránek - - 100
Rozšíření Holiday
Doba uchování nových zpráv (dnů) 59 79 99
Doba uchování uložených zpráv (dnů) 35 35 35
Ceny (vč. DPH)
Aktivace 0 0 0
Cena/měsíc 0 29,4 99,75
Vybírání zpráv * dle tarifu zdarma zdarma

* v síti T!P je vybírání zpráv zdarma.

Pokračování článku najdete na Mobilmanii zítra.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení