Jak na hlasovou schránku Oskara I

Oskarova nabídka hlasových schránek je nejmenší, což ovšem neznamená, že nenabízí stejné služby, jako ostatní operátoři. Zkrátka máte jednodušší výběr, kterou schránku budete využívat.
Jak na hlasovou schránku Oskara I
Oskarova nabídka hlasových schránek je nejmenší, což ovšem neznamená, že nenabízí stejné služby, jako ostatní operátoři. Zkrátka máte jednodušší výběr, kterou schránku budete využívat.

Oskar si nazval hlasovou schránku po svém a jmenuje se podle něj Hlasová pošta. Proč ne. Nabízí ji ve dvou variantách. Ta složitější nebo spíše vyspělejší má přídavek pro pokročilé. Má plno vymožeností a může být doplněna o faxové služby, ovšem platí se za ni – základní Hlasová pošta je zdarma. Jednotlivé parametry jsou rozepsány v tabulce a o dalších službách si můžete dozvědět z následujících odstavců.

Hlasová pošta

Pokud se dovoláte do Oskarovy hlasové pošty poprvé, budete seznámeni se základními možnostmi jejího využití a Oskar vám poradí, jak změnit váš osobní pozdrav a hlasový podpis. Jakmile vám někdo nahraje do schránky vzkaz, dostanete hlášení prostřednictvím textové zprávy. Pak stačí stisknout tlačítko pro volání a jste ve vaší schránce. Za volání do schránky samozřejmě platíte dle vašeho tarifního programu. Schránku máte ovšem aktivovanou ihned po aktivaci vaší karty SIM a to zdarma; musíte si pouze nastavit přesměrování, jinak je vám schránka na nic.

Jak se dostanete do hlasové schránky z vašeho mobilního telefonu?

Vytočíte číslo *98. Schránka vás v tomto případě automaticky pozná a tak není potřeba zadávat číslo hlasové schránky. Po každé je po vás ovšem požadován váš bezpečnostní kód - heslo. Do schránky je také možno volat *981. Pokud zavoláte do schránky přes tuto volbu, budou vám po přihlášení automaticky přehrány všechny vaše nové zprávy i starší uložené zprávy, aniž byste museli cokoliv dalšího zadávat.

Jak se dostanete do hlasové schránky z jiného telefonu?

Vytočíte +42 0608 989 898 (při volání z tuzemské telefonní sítě nemusíte zadávat mezinárodní předvolbu +42), zadáte číslo vaší schránky (vaše telefonní číslo) a stisknete #, zadáte vaše heslo a opět stisknete #. Pokud se pokoušíte dovolat do hlasové schránky ze zahraničí a využíváte předplacenou službu Oskarta, pak je tato snaha marná.

Jak si změníte heslo hlasové schránky?

V hlavni nabídce hlasové schránky stiskněte 4 - 4, zadejte nové dvou až šestimístné heslo a stiskněte #. Pokud nechcete heslo používat, budete muset zavolat na Oskarlinku *608), kde vám jeho používání zruší. Toto ovšem v žádném případě nedoporučuji, k vašim zprávám se pak dostane úplně každý.

Pokud heslo zapomenete?

Zavolejte na Oskarlinku *608 ze svého mobilního telefonu a spojte se s operátorem, například stisknutím 0 - 1. Operátor změní vaše heslo na původní 9999.

Jak změníte osobní pozdrav?

V hlavní nabídce hlasové schránky stiskněte 4 - 1, namluvte svůj pozdrav a stiskněte # a 2. Schránka vám nový pozdrav přehraje.

Jak zvolíte způsob upozorňování?

Bohužel nezměníte.

Jak zavoláte autorovi zprávy?

Až si zprávu poslechnete, stiskněte 0 a pokud bylo rozpoznáno číslo volajícího, budete s ním automaticky spojeni. Pozor, platíte za volání dle vašeho tarifu plus volání do Záznamové služby.

O hlasové schránce pro pokročilé si povíme příště.

Parametry Hlasová pošta Hlasová pošta pro pokročilé
Číslo schránky *98 *98
Max. délka osobního pozdravu 60 s 60 s
Max. délka uložené zprávy 120 s 180 s
Max. počet uložených zpráv 20 50
Doba uchování nových zpráv (dnů) 15 25
Doba uchování uložených zpráv (dnů) 7 7
Max. počet telefonních seznamů - 20
Max. počet položek v tel. seznamu - 20
Max. počet faxových stránek - 100
Ceny (vč. DPH)
Aktivace - 420,00 Kč
Cena/měsíc - 78,75 Kč

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Osobní pozdrav, Oskar, Hlas

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3