Jak na hlasovou schránku Oskara II.

Včera jsme psali o základní hlasové schránce Oskara, kterou mají aktivovánu všichni uživatelé. Dnes se podíváme na schránku pro náročnější uživatele.
Jak na hlasovou schránku Oskara II.
Včera jsme psali o základní hlasové schránce Oskara, kterou mají aktivovánu všichni uživatelé. Dnes se podíváme na schránku pro náročnější uživatele.

Hlasová pošta pro pokročilé

Podobně jako Eurotel a Paegas nabízí rozšířené verze hlasové schránky, má i Oskar schránku pro pokročilé. Pokročilejší uživatelé si připlatí nemalou částku za aktivaci vylepšené schránky a zvýšení měsíčního poplatku je také nemine. Za to jim ovšem Oskar nabídne nejrůznější operace s novými i uloženými zprávami. Pokud chcete využívat schránku i k ukládání faxových zpráv, je nutno si požádat o aktivaci faxové schránky, za její využívání vás čeká zvýšení měsíčního paušálu na konečných 157,50 Kč vč. DPH. Špatná zpráva pro uživatele Oskarty a tarifu Slyším Vás: nemůžete si aktivovat Hlasovou poštu pro pokročilé ani faxovou schránku. Pro ostatní uživatele Oskara: hlasovou poštu pro pokročilé nebo faxovou schránku si můžete aktivovat přes Oskarlinku *608. Pokud si ji zaktivujete, nedivte se, že vám bude občas volat. To je její způsob upozorňování na nově uloženou zprávu. Jestliže hovor přijmete a zadáte správně své heslo, bude vám zpráva přehrána. Mimoto vás bude Oskar o nově uložené zprávě informovat i prostřednictvím textovky, stejně jako obyčejné Hlasové pošty. A co tedy nabízí na víc?

Předávání vzkazů

O svůj vzkaz se můžete podělit se svými přáteli, respektive s jejich hlasovými schránkami, tam jim tento vzkaz můžete předat. A pokud k němu chcete něco dodat, není problém připojit komentář. A že chcete vzkaz předat později, tak si nastavte čas pro odeslání vzkazu a dokonce můžete vzkaz označit za naléhavý nebo důvěrný. Je to velmi jednoduché. Po vyslechnutí vzkazu stiskněte 3, zadejte číslo hlasové schránky (telefonní číslo bez počáteční nuly – to platí pro všechny české operátory), kam chcete vzkaz předat a stiskněte křížek. Pokud chcete vzkaz okamžitě odeslat, stiskněte 3, pokud chcete připojit vlastní komentář stiskněte 1 a mluvte. V případě, že chcete nastavit čas pro odeslání vzkazu nebo označit vzkaz za naléhavý nebo důvěrný, stiskněte 2. (Pro nastavení času odeslání stiskněte 1, pro označení vzkazu za naléhavý nebo důvěrný stiskněte 2.)

Nezapomeňte, že za předání vzkazu zaplatíte nejen za volání do schránky, ale i za odeslání vzkazu, jako byste na dané číslo volali.

Posílání vzkazů

Nebaví vás psaní textovek? Posílejte vzkazy mluvené. Je to sice podstatně dražší pro obě strany, ale někdy se to hodí. Vzkazy se opět posílají pouze do hlasové schránky, a tak za odeslání zaplatíte jak vy, tak i adresát, protože si bude muset zavolat pro vyzvednutí vzkazu do své schránky.

V hlavní nabídce Hlasové pošty stiskněte 3, zadejte číslo hlasové schránky, kam chcete vzkaz předat a stiskněte křížek. Namluvte svůj vzkaz. Pokud chcete vzkaz odeslat okamžitě, stiskněte 3. V případě, že ho chcete odeslat později nebo ho označit za naléhavý či důvěrný, stiskněte 2. (Pro nastavení času odeslání stiskněte 1, pro označení vzkazu za naléhavý nebo důvěrný stiskněte 2.)

Odpovídání na vzkazy

Pokud chcete na přijatý vzkaz pouze odpovědět a to bez komunikace s autorem vašeho vzkazu, namluvte mu vaši odpověď. Stačí v průběhu poslechu zprávy nebo po jejím vyslechnutí stisknout 2. Po té nahrajte svoji odpověď. Následuje stejný postup, jako u předchozích operací. Tedy pro okamžité odeslání stiskněte 3, jinak 2...

Seznam hlasové pošty

Pokud chcete své vzkazy nebo vzkazy, které vám někdo nahrál do hlasové schránky, poslat více lidem současně, není nic jednoduššího než si vytvořit seznam těchto lidí Takovýchto seznamů můžete mít až 20, přičemž každý seznam může obsahovat až 20 položek. Pro vytvoření seznamu stiskněte v hlavní nabídce Hlasové pošty 4. Poté 3 pro přístup k seznamům Hlasové pošty. A dále zadejte požadované údaje pro vytvoření osobního seznamu Hlasové pošty.

Faxová schránka

Jak jsem uvedl v úvodu, Hlasovou poštu pro pokročilé můžete využívat i k částečné náhradě faxového přístroje. Faxové zprávy můžete do faxové schránky přijímat a i ukládat, rozesílat a vyzvedávat, případně přenést do počítače nebo vytisknout na běžném faxovém přístroji.

Volající, kteří vám chtějí pouze poslat faxovou zprávu, budou fax posílat na vaše zvláštní faxové číslo, které získáte při aktivaci faxové schránky. Na nově příchozí faxovou zprávu vás Oskar upozorní esemeskou.

Pokud chcete fax uložený ve vaší hlasové schránce vytisknout, zavolejte Hlasovou poštu a postupujte stejně jako při běžném vyzvedávání vzkazů. Po zkontrolování hlavičky faxu zvolte možnost přesměrovat a zadejte číslo faxu, na kterém chcete zprávu vytisknout.

Pokud dostáváte faxů více, nastavte si automatické předávání faxů na jakýkoliv faxový přístroj. V hlavní nabídce hlasové schránky stiskněte 4 pro změny. Stiskněte opět 4, dále 3 a pak následuje specifikace faxů, které chcete automaticky předávat (přesměrovat), číslo faxového přístroje, kde se budou faxy tisknout a naposled čas, kdy se budou posílat. Toto nastavení můžete samozřejmě kdykoliv změnit.

Váš názor Další článek: Motorola se snaží udržet v počítačích Palm

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Přijatý vzkaz, Hlas

Určitě si přečtěte