Jak na Internet bez hardwarového modemu

Pokud se chcete připojit s mobilem k Internetu, musíte mít v mobilu hardwarový modem. Pokud jej nemáte, musíte do počítače nainstalovat modem softwarový. Poradíme, jak na to.
Mobility: To, že váš mobil podporuje datové přenosy, ještě neznamená, že se jeho prostřednictvím připojíte k Internetu. K tomu totiž potřebujete modem a ten není součástí každého mobilního telefonu. Nicméně ještě není vše ztraceno – do počítače můžete nainstalovat softwarový modem.

Kompatibilní s většinou Windows

Když se rozhodnete pro softwarový modem Microcom GSM for Windows, při instalaci zajásáte: přestože ostatní softwarové modemy někdy fungují i s operačním systémem Windows NT či Windows 2000, GSM for Windows se tím přímo chlubí. Tato zdánlivá maličkost mimo jiné znamená, že byl s Windows 2000 testován a měl by s nimi pracovat bez problémů i tehdy, když připojíte mobil prostřednictvím infračerveného portu, který v tomto operačním systému pracuje poněkud jinak.

GSM for Windows funguje stejně jako jiné softwarové modemy. Po instalaci vytvoří v systému virtuální sériový port (COM5). Když nějaká aplikace chce komunikovat s modemem či mobilem, obrátí se na tento port a nepozná, že se nejedná o skutečný modem. Připojení k Internetu je už potom hračka, potřebujete jen znát volané telefonní číslo, přístupové heslo a nastavení serverů DNS – tedy to samé, co pro připojení klasickým modemem. GSM for Windows se nastavuje stejně jako ostatní modemy, v Ovládacích panelech.

Starejte se o svou SIM

Když máte mobil připojený k počítači, je škoda nevyužívat ho k odesílání textových zpráv nebo k editaci telefonního seznamu na kartě či přímo v paměti telefonu. To vše GSM for Windows umožňuje. U odesílání textovek bych možná uvítal, kdyby šlo telefonní číslo vybrat z telefonního seznamu. Neustálé zadávání je nepohodlné. Příjemné je, že textovky se ukládají do počítače a přímo v programu je lze třídit do složek.

Favorit mezi softwarovými modemy

GSM for Windows je rozhodně dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí softwarový modem pro mobilní telefony pracující i pod Windows 2000, zde totiž není příliš široký výběr. Program pracuje v českém jazyce a podporuje většinu rozšířených telefonů, které nemají hardwarový modem. A to vše i s kabelem za příjemnou cenu.

Ve zkratce:

  • Softwarový modem Microcom GSM for Windows
  • Zdroj: Fincom
  • Kontakt: (049) 550 01 11, www.fincom.cz
  • Cena včetně kabelu: 4 000 Kč (3 490 Kč bez DPH)
Váš názor Další článek: Pár rad do života s Oskartou

Témata článku: Ostatní, Modem, Internet, Softwarový modem


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39