Jak na Internet bez hardwarového modemu

Pokud se chcete připojit s mobilem k Internetu, musíte mít v mobilu hardwarový modem. Pokud jej nemáte, musíte do počítače nainstalovat modem softwarový. Poradíme, jak na to.
Mobility: To, že váš mobil podporuje datové přenosy, ještě neznamená, že se jeho prostřednictvím připojíte k Internetu. K tomu totiž potřebujete modem a ten není součástí každého mobilního telefonu. Nicméně ještě není vše ztraceno – do počítače můžete nainstalovat softwarový modem.

Kompatibilní s většinou Windows

Když se rozhodnete pro softwarový modem Microcom GSM for Windows, při instalaci zajásáte: přestože ostatní softwarové modemy někdy fungují i s operačním systémem Windows NT či Windows 2000, GSM for Windows se tím přímo chlubí. Tato zdánlivá maličkost mimo jiné znamená, že byl s Windows 2000 testován a měl by s nimi pracovat bez problémů i tehdy, když připojíte mobil prostřednictvím infračerveného portu, který v tomto operačním systému pracuje poněkud jinak.

GSM for Windows funguje stejně jako jiné softwarové modemy. Po instalaci vytvoří v systému virtuální sériový port (COM5). Když nějaká aplikace chce komunikovat s modemem či mobilem, obrátí se na tento port a nepozná, že se nejedná o skutečný modem. Připojení k Internetu je už potom hračka, potřebujete jen znát volané telefonní číslo, přístupové heslo a nastavení serverů DNS – tedy to samé, co pro připojení klasickým modemem. GSM for Windows se nastavuje stejně jako ostatní modemy, v Ovládacích panelech.

Starejte se o svou SIM

Když máte mobil připojený k počítači, je škoda nevyužívat ho k odesílání textových zpráv nebo k editaci telefonního seznamu na kartě či přímo v paměti telefonu. To vše GSM for Windows umožňuje. U odesílání textovek bych možná uvítal, kdyby šlo telefonní číslo vybrat z telefonního seznamu. Neustálé zadávání je nepohodlné. Příjemné je, že textovky se ukládají do počítače a přímo v programu je lze třídit do složek.

Favorit mezi softwarovými modemy

GSM for Windows je rozhodně dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí softwarový modem pro mobilní telefony pracující i pod Windows 2000, zde totiž není příliš široký výběr. Program pracuje v českém jazyce a podporuje většinu rozšířených telefonů, které nemají hardwarový modem. A to vše i s kabelem za příjemnou cenu.

Ve zkratce:

  • Softwarový modem Microcom GSM for Windows
  • Zdroj: Fincom
  • Kontakt: (049) 550 01 11, www.fincom.cz
  • Cena včetně kabelu: 4 000 Kč (3 490 Kč bez DPH)

Témata článku: Ostatní, Modem, Softwarový modem, Internet

Určitě si přečtěte

Moto Gamepad: modulární rozšíření přiblíží smartphone herní konzoli [vyzkoušeno]

Moto Gamepad: modulární rozšíření přiblíží smartphone herní konzoli [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme další z přídavných Moto Modů ** Moto Gamepad nabídne lepší herní zážitek a baterii navíc ** Ovládá i prostředí smartphonu, ale na klasický gamepad nemá

9.  11.  2017 | Vrbacký Jakub | 7

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

23.  10.  2017 | Láska Jan | 57

Vodafone domácnostem zdvojnásobí FUP na 60 GB, ale má to háček

Vodafone domácnostem zdvojnásobí FUP na 60 GB, ale má to háček

** Nevídané, český operátor ohlásil, že navýší data o 30 GB ** Jde o mobilní připojení pro domácnost, nikoli hlasový tarif ** Přes léto zvojnásobí operátor data i stávajícím zákazníkům

14.  6.  2017 | Pospíšil Aleš | 47