Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

  • V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně
  • Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení
  • Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Česká republika je světovou velmocí v bezkontaktních platbách. Podobně jako jsme přišli na chuť pípání na terminálech platební kartou se zabudovaným čipem, postupně objevujeme i další dimenzi pohodlnějšího a rychlejšího placení – bezkontaktní platby pomocí smartphonů a chytrých hodinek. Jak začít platit mobilem a co všechno k tomu budete potřebovat?

Klepněte pro větší obrázek

Princip fungování mobilních plateb je obdobný jako u plastové bankovní karty, místo ní ale k terminálu na prodejně přiblížíte telefon, případně hodinky nebo náramek. Ne všechna zařízení ovšem platit umí, a to z nejrůznějších důvodů. Je třeba mít náležitě vybavený telefon (hodinky), v něm správný operační systém a v neposlední řadě účet u banky, která tento moderní způsob plateb podporuje.

Diskuze (73) Další článek: Týden mobilně 469: Zlodějské SMS a to nejzajímavější z pařížského Honoru

Témata článku: Android, Aplikace, Samsung Pay, Chytré hodinky, Wear OS, NFC, Garmin, Hodinky, Apple Watch, Fitbit Pay, Platba mobilem, Google Pay, Apple Pay, Xperia, Android Pay, Chytrý telefon, Air Bank, Garmin Pay, Mobilní platby, Face ID, Bezkontaktní platby, Fitbit, Revolut, Zajímavosti, MasterCard


Určitě si přečtěte