Jak nahrát bez infra logo do telefonů Siemens

I telefonům Siemens S25, C35, M35 a S35 můžete nahrát na logo operátora nebo vlastní vyzvánění. A nejen to - z počítače také lze editovat kalendář, seznam nebo posílat textovky.
Jak nahrát bez infra logo do telefonů Siemens
I telefonům Siemens S25, C35, M35 a S35 můžete nahrát na logo operátora nebo vlastní vyzvánění a i bez infraportu. Existují totiž programy, které vám umožní převzít nad těmito telefony vládu z počítače.

Kabel nebo infra?

Abyste si mohli do telefonu nahrát logo, vyzvánění nebo pracovat s telefonním seznamem, musíte si k vašemu telefonu značky Siemens pořídit datový kabel, popř. váš mobil musí mít infračervený port (S25 a S35i). Datový kabel je univerzální pro všechny výše uvedené modely a navíc s ním umí pracovat všechny programy; některé si totiž s infra moc nerozumí.

Značkový datový kabel přímo od Siemense stojí v servisu Siemensu 1700 Kč, u Eurotelu o tři stovky výš. Pokud máte hluboko do kapsy, poohlédněte se po neznačkovém kabelu, jehož cena se pohybuje pod tisíc korun vč. poštovného; zajděte např. na web Exit99.

Kde koupit Cena (Kč vč. DPH)
V pražské centrále Siemensu 1 700
Paegas 1 732
Eurotel 2 031
Neznačkový kabel 900

Správný program

Programů pro práci s telefony Siemens existuje pěkná řádka. Opět si můžete zakoupit originální produkt Soft Data Link za nějaké dva tisíce. Proč, ale kupovat tak draze, když je k dispozici spousta programů, které umí téměř to stejné a přitom zadarmo. Pro demonstraci možností jsme použili program S35explorer, který patří mezi nejlepší.

Explorer pro Siemense není od Microsoftu

Možnosti programu S35explorer jsou naprosto vyčerpávající. Program si můžete stáhnout odsud. Za registraci zaplatíte 20 dolarů, ale pokud neplánujete posílat přes tento softík textovky, je registrace zbytečná. Neregistrovaná verze je totiž omezená pouze pro poslání textovek v rozsahu 20 znaků.

S názvu prográmku by se dalo odvodit, že je určen pouze pro typ S35i, vyzkoušeli jsme jej však pro celou pětatřicítkovou řadu a model S25. Všechny funkce běží bez problémů; funkčnost s mobilem C25 jsme netestovali, ale mělo by to jít také (samozřejmě s omezenými možnostmi, C25 totiž nemá tolik funkcí).

A co můžete s programem S35explorer dělat? Ihned po spuštění program detekuje veškeré základní údaje o vašem telefonu a kartě SIM včetně aktuálního stavu baterie a úrovně signálu vašeho operátora. Pak už je jen na vás, zda si budete upravovat telefonní seznam na kartě SIM nebo v telefonu, nebo zda si uděláte pořádek ve vašem kalendáři. Umí také zálohovat telefonní seznam i údaje v kalendáři ve formě excelovské tabulky. Tato funkce se také výborně hodí pro zkopírování telefonního seznamu na jinou kartu SIM. S35explorer si také poradí s nastavením přesměrování či blokování. Jasnou představu o všech funkcích si uděláte při pohledu na obrázky (jsou klikací, tj. když na ně klepnete myší, otevřou se v původní velikosti).

Editace telefonního seznamu   Nastavte si přesměrování

Upravte si kalendář

A co ty loga?

Málem bych na ně zapomněl. Každý typ Siemense má jiný displej a proto každý může použít jinou velikost loga. To však neznamená, že logo určeno pro S25 nepůjde poslat na C35i – bude jen trochu zkreslené. S35explorer podporuje formát BMP a GIF. Samotné logo si můžete vytvořit sami a nebo si jich dá pár stovek stáhnou z webu Exit99 nebo Siemens aktuálně. Můžete si také poslat jakékoliv vyzvánění ve formátu MID. Pokud nejste zrovna skladatelé, opět pár melodií najdete na Exit99 a nebo na Siemens aktuálně.

Model Rozměry loga (pixely)
S25 97 x 26
S35i 101 x 43
C35i, M35i 101 x 21

Diskuze (16) Další článek: Bazar: jak levně koupit či prodat mobil

Témata článku: Siemens, Telefon, Logo, Log


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41