Jak nám to sviští: test rychlosti EDGE T-Mobilu (přehled bleskovek)

I prorok řekl, co se do tří let stane s Bluetooth - Zatoulaná síť 3G na Vysočině - T-Mobile za pár dnů začne prodávat zbrusu nové LG. Postřehli jste všechny novinky? Pomůže vám to zjistit přehled bleskovek.
Jak nám to sviští: test rychlosti EDGE T-Mobilu (přehled bleskovek)

Jak nám to sviští: test rychlosti EDGE T-Mobilu (oživeno)
I když T-Mobile oficiálně spouští EDGE až v pondělí, už dnes se na mnoha místech můžete připojit. Pokrytí je ale zatím opravdu nehomogenní: doma jsem se nepřipojil, o kilometr dál v práci už ano. Připojil jsem se prostřednictvím Nokie 6630, která podporuje EDGE třídy 10, a na internetu různými testy strávil tři čtvrtě hodiny.

Nokia 2005: 40 mobilů, 262 tisíc barev, vyšší rozlišení a další novinky
Nokia chce podle článku agentury Associated Press v příštím roce představit čtyřicet nových telefonů, což je o pět víc než byl plán pro letošní rok. Z prezentace při uvedení nových modelů počátkem tohoto týdne jsme se dozvěděli ještě další novinky.

Zaplatili byste za zlaté číslo pět milionů?
V Evropě se to tak nebere, ale v asijských zemích mají čísla čarovnou moc. Žádný výrobce si nedovolí svůj mobil nebo jiný produkt označit čtyřkou, v hotelech chybí čtvrté patro (po trojce následuje hned pětka) a nedivil bych se, kdyby letadla létala bez řady číslo čtyři. Čtyřka je totiž nešťastné číslo smrti.

I prorok řekl, co se do tří let stane s Bluetooth
Prorokem je sdružení Bluetooth SIG, které zaštiťuje vývoj standardu Bluetooth a ve kterém je vedle stovek méně důležitých firem i oktet zakladatelů: Agere, Ericsson, IBM, Intel, Microsoft, Motorola, Nokia a Toshiba. Toto sdružení včera zveřejnilo dokument Roadmap of Bluetooth Wireless Technology, který odhaluje plány Bluetooth do příštích tří let.

Nokia 3650 za necelých šest tisíc, Siemens SX1 za sedm a půl
Vyjímáme z nového ceníku distributora GSMobile. Platí od pondělka a podobně jako před týdnem s extremní slevou Motoroly MPx200 tady máme další smartphone za hodně zajímavou cenu. Nokia 3650, kterou jsme už tento týden vůbec nenašli v cenících, se vrací za 5 990 Kč s DPH.

 

Můj život s komunikátorem Nokia 9500 (miniblog, akt. 23.12)
Kam jste se to dostali? Do deníčku, kam se chystám psát různé neuspořádané postřehy k nové Nokii 9500 Communicatoru. Samozřejmě k němu připravíme rozsáhlou recenzi, třeba se ale nemůžete dočkat a tyto drobky vás zatím alespoň částečně uspokojí.

Zatoulaná síť 3G na Vysočině
Včerejší odpoledne jsem strávil na Vysočině, v místě, kde má signál jediný operátor a k tomu ještě musíte přistoupit na brannou hru, abyste ho vůbec našli. Představte si ten šok, když vám v takovém vzduchoprázdnu Nokia 6630 oznámí, že našla síť 3G. Všimněte si symbolu v levém horním rohu displeje.

Co je lepší: Motorola MPx200, Nokia 3650 nebo Siemens SX1?
Vzhledem k extrémnímu zlevnění smartphonů Motorola MPx200, Nokie 3650 a Siemens SX1 se diskuse a fóra začala plnit dotazy na zkušenosti s těmito telefony. I když se nechystáme připravit nový srovnávací článek, nabízíme řadu odkazů na starší témata, ze kterých se můžete dozvědět zajímavé informace.

T-Mobile za pár dnů začne prodávat zbrusu nové LG
V nabídce českého T-Mobilu se 10. listopadu objeví nový telefon LG C2200. Jeho plná cena je stanovena na 7 499 Kč, dotovaná na 2 999 Kč. LG C2200 je véčko s fotoaparátem a vnějším displejem, jeho podobnost se stávajícím modelem C1200 z nabídky T-Mobilu se nezapře.

Témata článku: Ostatní, Test, LG C2200, Motorola MPx200, Nokia 3650, Nokia 6630, Nokia 9500, Siemens SX1, Mobil, Rychlost, Edge

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

** Čistý Android nemusí znamenat jednoznačné plus ** Absence grafických nadstaveb nevyváží slabší výkon ** S nižší cenovkou by to byla jasná volba v nižší střední třídě

17.  9.  2017 | Herodek Martin | 29