Jak nastavit WAP na nových mobilech Alcatel

Nové řady mobilů Alcatel One Touch 30x, 50x a 70x mají kromě mnoha jiných funkcí také WAP. Jeho nastavení je však poněkud svízelné a manuál je v těchto ohledech poněkud skoupý. Poradíme vám, jak na to.
Jak nastavit WAP na nových mobilech Alcatel
Nové řady mobilů Alcatel One Touch 30x, 50x a 70x mají kromě mnoha jiných funkcí také WAP. Jeho nastavení je však poněkud svízelné a manuál je v těchto ohledech poněkud skoupý. Poradíme vám, jak na to.

Nejprve si musíte zajistit od vašeho operátora data pro nastavení WAPu, která seženete na jejich domovských stránkách: EuroTel, Oskar a Paegas. Musíte získat tyto údaje:

 • IP adresu,
 • telefonní číslo,
 • jméno uživatele,
 • heslo a
 • adresu domovské stránky.

Přístup na WAP z mobilu získáte stisknutím tlačítka joysticku a vybráním položky Služby, u OT 501 a 701 pak Internet. Pokud není WAP zatím nakonfigurován, mobil se neúspěšně pokusí o připojení k síti a zobrazí hlášení „Síťová chyba“. Dlouhým stisknutím tlačítka # získáte přímý přístup k nabídce prohlížeče. Pak vyberte poslední položku Parametry. Vyberte profil, který chcete nastavit, a pak přejděte do konfigurační nabídky.

Nyní postupně zadávejte:

1. Název profilu – zadejte název profilu, maximálně 15 znaků, nejlépe podle operátora. Když měníte karty SIM, stačí, když vyberete patřičný profil a nemusíte nic nastavovat.

2. Adresa profilu – zadejte IP adresu. Za každou tečkou musí vždy následovat tři číslice, například namísto 10 napište 010.

3. Port profilu – výchozí hodnota je 9201. Jestliže potřebujete šifrované připojení, nastavte hodnotu 9203 (šifrování se však u nás zatím nepoužívá).

4. Parametry spojení – skrývá další menu, kde postupně zadáváte:

 • Režim přístupu (vyberte První přístup):
 • Číslo RAS – telefonní číslo pro připojení k WAPu. U mezinárodního čísla je třeba přejít do kontextové nabídky (krátké stisknutí joysticku) a vybrat položku Symbol a znak „+“.
 • Typ datového volání – vyberte UDI. U domácí sítě se nejčastěji používá UDI a u roamingu V32.
 • Rychlost datového přenosu – u Oskara a Paegasu vyberte 9600 bitů, u EuroTelu 14400 (jen pro OT 501 a 701).
 • Jméno uživatele maximální počet znaků je 32, chcete-li použít velká písmena, stiskněte mřížku.
 • Heslo – maximální počet znaků je opět 32, chcete-li použít velká písmena, stiskněte mřížku.
5. Domovská stránka – domovská stránka, většinou operátora. Zadávejte i s předponou http://.

6. Potvrzení – zobrazí se výchozí domovská stránka, kterou jste nastavili v bodu pět.

Menu prohlížeče WAPu je ještě rozsáhlejší, pokud byste chtěli, můžeme se jeho jednotlivým položkám věnovat v nějakém dalším článku.

Diskuze (24) Další článek: Motorola Timeport 260: Jaká je pravda (test)

Témata článku: Alcatel, Nový mobil, Mobil, NAS, WAP

Určitě si přečtěte