Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

T-Mobile nabízí možnost bezplatného posílání SMS do své sítě z ICQ. Celé to má jen jediný malý háček.
Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

Uživatelé české i anglické verze oblíbeného internetového kecálka ICQ mohou ode dneška nově posílat esemesky do sítě T-Mobilu zdarma. K dispozici mají celkem pět bezplatných SMS zpráv, pokud chtějí posílat další, musí jim přijít minimálně na každou pátou textovku odeslanou z ICQ alespoň jedna odpověď z mobilu některého z adresátů. Toho pak taková zpráva přijde na 3 Kč, bez ohledu na to, jaký má aktivovaný tarif, nebo zda používá paušál či předplacené služby. Za každou takovou odpověď z mobilu poté získává uživatel ICQ dalších pět SMS zcela zdarma. Odpovědní SMS z mobilu je hrazena jako služba Premium SMS.

Zdarma, ale někdo to zaplatit musí

T-Mobile přichází s podobnou službou jako poslední ze tří českých operátorů. O2 i Vodafone už posílání SMS z ICQ do svých sítí nabídly dříve, narozdíl od T-Mobilu však odpovědní textovky nezpoplatňují službou Premium SMS, jejich zákazníci zaplatí jako za běžnou textovou zprávu podle svého tarifu.

Pokud uživatel ICQ svůj bezplatný „esemeskový kredit“ vyčerpá a nepřijde mu žádná odpověď z mobilu, může si další zprávy sám předplatit. Stačí odeslat SMS ve tvaru ICQ [mezera] VAŠE_ČÍSLO_ICQ na telefonní číslo 903 90 03. Jedna dobíjecí esemeska přijde opět na tři koruny a uživatel ICQ za ni získá pět nových SMS zdarma. Výši kreditu si může uživatel ICQ kdykoliv zkontrolovat v ICQ Xtra, kde k tomu slouží speciální odkaz.

Portál Atlas, který se stará o českou lokalizaci ICQ, navíc přichystal pro nově zaregistrované uživatele ICQ automaticky 15 SMS zdarma jako úvodní kredit, které může využít pro odeslání do sítě T-Mobile. Pokud tedy chcete využít nabídky úvodního kreditu zdarma, budete si muset zaregistrovat nový uživatelský účet a získat nové číslo (ICQ UIN). Registrace a přidělení nového ICQ UIN jsou bezplatné.

Konverzace, jak jsme na ICQ zvyklí

Samotné odeslání zprávy z ICQ je velmi jednoduché. Stačí mít u profilu kamaráda/kamarádky uvedené telefonní číslo a v okně s on-line dialogem si vybrat SMS zprávu. Ta se odesílá stejně jako při klasické komunikaci přes ICQ, pouze je třeba kliknout na ikonu s mobilním telefonem. Zprávy SMS lze posílat i těm, kdo program ICQ nepoužívají. Vzkaz pak putuje přes SMS bránu do sítě daného operátora, kde jsou již zprávy standardně adresovány uživatelům daných telefonních čísel. Příjemce může z mobilního telefonu ihned odpovědět přímo do ICQ. Tato odpověď se pak zobrazí v okně programu a uživatel tak má celý dialog neustále před sebou, stejně jako při běžné konverzaci na ICQ.

Další informace a podrobný návod na používání SMS z ICQ najdete zde.

Diskuze (27) Další článek: O2 Internet ADSL už od zítřka bez datových limitů

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Esemeska, ICQ, Mobil, Aktivovaný tarif

Určitě si přečtěte