Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

T-Mobile nabízí možnost bezplatného posílání SMS do své sítě z ICQ. Celé to má jen jediný malý háček.
Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

Uživatelé české i anglické verze oblíbeného internetového kecálka ICQ mohou ode dneška nově posílat esemesky do sítě T-Mobilu zdarma. K dispozici mají celkem pět bezplatných SMS zpráv, pokud chtějí posílat další, musí jim přijít minimálně na každou pátou textovku odeslanou z ICQ alespoň jedna odpověď z mobilu některého z adresátů. Toho pak taková zpráva přijde na 3 Kč, bez ohledu na to, jaký má aktivovaný tarif, nebo zda používá paušál či předplacené služby. Za každou takovou odpověď z mobilu poté získává uživatel ICQ dalších pět SMS zcela zdarma. Odpovědní SMS z mobilu je hrazena jako služba Premium SMS.

Zdarma, ale někdo to zaplatit musí

T-Mobile přichází s podobnou službou jako poslední ze tří českých operátorů. O2 i Vodafone už posílání SMS z ICQ do svých sítí nabídly dříve, narozdíl od T-Mobilu však odpovědní textovky nezpoplatňují službou Premium SMS, jejich zákazníci zaplatí jako za běžnou textovou zprávu podle svého tarifu.

Pokud uživatel ICQ svůj bezplatný „esemeskový kredit“ vyčerpá a nepřijde mu žádná odpověď z mobilu, může si další zprávy sám předplatit. Stačí odeslat SMS ve tvaru ICQ [mezera] VAŠE_ČÍSLO_ICQ na telefonní číslo 903 90 03. Jedna dobíjecí esemeska přijde opět na tři koruny a uživatel ICQ za ni získá pět nových SMS zdarma. Výši kreditu si může uživatel ICQ kdykoliv zkontrolovat v ICQ Xtra, kde k tomu slouží speciální odkaz.

Portál Atlas, který se stará o českou lokalizaci ICQ, navíc přichystal pro nově zaregistrované uživatele ICQ automaticky 15 SMS zdarma jako úvodní kredit, které může využít pro odeslání do sítě T-Mobile. Pokud tedy chcete využít nabídky úvodního kreditu zdarma, budete si muset zaregistrovat nový uživatelský účet a získat nové číslo (ICQ UIN). Registrace a přidělení nového ICQ UIN jsou bezplatné.

Konverzace, jak jsme na ICQ zvyklí

Samotné odeslání zprávy z ICQ je velmi jednoduché. Stačí mít u profilu kamaráda/kamarádky uvedené telefonní číslo a v okně s on-line dialogem si vybrat SMS zprávu. Ta se odesílá stejně jako při klasické komunikaci přes ICQ, pouze je třeba kliknout na ikonu s mobilním telefonem. Zprávy SMS lze posílat i těm, kdo program ICQ nepoužívají. Vzkaz pak putuje přes SMS bránu do sítě daného operátora, kde jsou již zprávy standardně adresovány uživatelům daných telefonních čísel. Příjemce může z mobilního telefonu ihned odpovědět přímo do ICQ. Tato odpověď se pak zobrazí v okně programu a uživatel tak má celý dialog neustále před sebou, stejně jako při běžné konverzaci na ICQ.

Další informace a podrobný návod na používání SMS z ICQ najdete zde.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Mobil, ICQ

Určitě si přečtěte

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

Včera | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

Nové iPhony, Nokie a hrstka slev, to je říjnový ceník T-Mobilu

** 64GB iPhone 8 pořídíte za cenu lehce přesahující 21 tisíc ** O tisícovku zlevnila dvojice Samsungů Galaxy A3 a A5 (2017) ** S cenou dolů šly modely Huawei, třeba Mate 9 o 2 000 Kč

30.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 5