Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

T-Mobile nabízí možnost bezplatného posílání SMS do své sítě z ICQ. Celé to má jen jediný malý háček.
Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

Uživatelé české i anglické verze oblíbeného internetového kecálka ICQ mohou ode dneška nově posílat esemesky do sítě T-Mobilu zdarma. K dispozici mají celkem pět bezplatných SMS zpráv, pokud chtějí posílat další, musí jim přijít minimálně na každou pátou textovku odeslanou z ICQ alespoň jedna odpověď z mobilu některého z adresátů. Toho pak taková zpráva přijde na 3 Kč, bez ohledu na to, jaký má aktivovaný tarif, nebo zda používá paušál či předplacené služby. Za každou takovou odpověď z mobilu poté získává uživatel ICQ dalších pět SMS zcela zdarma. Odpovědní SMS z mobilu je hrazena jako služba Premium SMS.

Zdarma, ale někdo to zaplatit musí

T-Mobile přichází s podobnou službou jako poslední ze tří českých operátorů. O2 i Vodafone už posílání SMS z ICQ do svých sítí nabídly dříve, narozdíl od T-Mobilu však odpovědní textovky nezpoplatňují službou Premium SMS, jejich zákazníci zaplatí jako za běžnou textovou zprávu podle svého tarifu.

Pokud uživatel ICQ svůj bezplatný „esemeskový kredit“ vyčerpá a nepřijde mu žádná odpověď z mobilu, může si další zprávy sám předplatit. Stačí odeslat SMS ve tvaru ICQ [mezera] VAŠE_ČÍSLO_ICQ na telefonní číslo 903 90 03. Jedna dobíjecí esemeska přijde opět na tři koruny a uživatel ICQ za ni získá pět nových SMS zdarma. Výši kreditu si může uživatel ICQ kdykoliv zkontrolovat v ICQ Xtra, kde k tomu slouží speciální odkaz.

Portál Atlas, který se stará o českou lokalizaci ICQ, navíc přichystal pro nově zaregistrované uživatele ICQ automaticky 15 SMS zdarma jako úvodní kredit, které může využít pro odeslání do sítě T-Mobile. Pokud tedy chcete využít nabídky úvodního kreditu zdarma, budete si muset zaregistrovat nový uživatelský účet a získat nové číslo (ICQ UIN). Registrace a přidělení nového ICQ UIN jsou bezplatné.

Konverzace, jak jsme na ICQ zvyklí

Samotné odeslání zprávy z ICQ je velmi jednoduché. Stačí mít u profilu kamaráda/kamarádky uvedené telefonní číslo a v okně s on-line dialogem si vybrat SMS zprávu. Ta se odesílá stejně jako při klasické komunikaci přes ICQ, pouze je třeba kliknout na ikonu s mobilním telefonem. Zprávy SMS lze posílat i těm, kdo program ICQ nepoužívají. Vzkaz pak putuje přes SMS bránu do sítě daného operátora, kde jsou již zprávy standardně adresovány uživatelům daných telefonních čísel. Příjemce může z mobilního telefonu ihned odpovědět přímo do ICQ. Tato odpověď se pak zobrazí v okně programu a uživatel tak má celý dialog neustále před sebou, stejně jako při běžné konverzaci na ICQ.

Další informace a podrobný návod na používání SMS z ICQ najdete zde.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Esemeska, Aktivovaný tarif, ICQ, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7