Jak poslat z mobilu e-mail levněji než textovku?

Jestliže patříte mezi majitele wapových mobilů a předplacených karet, můžete ušetřit za posílání e-mailu.
Jestliže patříte mezi majitele wapových mobilů a předplacených karet, můžete ušetřit za posílání e-mailu.

Předně musíte do svého mobilu uložit jako záložku adresu služby, která umožňuje posílat z WAPu e-mail – např. wap.iol.cz/mail/ form.wml nebo podobnou službu EuroTelu Juice wap.mobiljuice.cz/cz/my/send.wml. Pokud tato stránka zůstane v paměti cache telefonu, mobil ji bez připojování k WAPu rovnou zobrazí. Vy tak můžete napsat e-mail offline a připojit se jen na dobu odeslání, což přístroje zvládnou za jeden půlminutový impuls.

U Paegasu v předplacených sadách za takový e-mail zaplatíte 1,40 Kč (v tarifních programech 1,05 Kč), u EuroTelu v předplacených sadách 1,65 Kč ve špičce, 0,50 Kč mimo špičku a v tarifních programech 2,10 Kč (účtuje celou první minutu), u Oskara 2,63 Kč u Oskarty a 2,10 Kč v tarifních programech (Oskar účtuje první celou minutu). Jestliže stránka nezůstane v paměti cache, pak se na ni musíte připojit, což vám sebere jeden impuls, pak se odpojíte, napíšete e-mail a po dalším připojení odešlete opět za jeden impuls. Ceny tedy budou dvojnásobné, ale u předplacenek Twist a Go stále levnější než poslání e-mailu pomocí SMS. Tenhle způsob posílání e-mailů se tedy vyplatí jen u Twistu a Go, u ostatních je bohužel o něco dražší kvůli minutovému účtování.

Některé mobilní telefony ale nedokážou používat wapové služby offline – u nich uvedený postup nebude fungovat. Nutné je také vědět, že z e-mailu, poslaného podle tohoto návodu, nebude zřetelný odesílatel (proto se podepisujte) a nebude na něj možné odpovědět.

Diskuze (10) Další článek: Na jaké mobily lze posílat loga operátorů?

Témata článku: Ostatní, E-mail, Mobil, Text

Určitě si přečtěte