Jak používat programy dodávané k mobilům Siemens S45/ME45

Dostali jste k mobilu Siemens S45/ME45 datový kabel a cédéčko s dvěma programy a teď nevíte co s nimi? Poradíme vám, co tyto programy umí, k čemu slouží a jak se ovládají.
Jak používat programy dodávané k mobilům Siemens S45/ME45

Součástí balení telefonu Siemens S45 i datový kabel a programy na správu telefonu přes počítač. Protože k těmto programům neexistují podrobné návody k obsluze, pokusíme se vám jejich možnosti a také ovládání v následujících řádcích přiblížit.

Součástí balení jsou dva základní programy. Data Exchange software slouží k prozkoumání a případné úpravě dat v mobilu. SiemensQuickSync slouží k synchronizaci adresáře a kalendáře z mobilu s počítačem a naopak.

Stáhněte si aktuální verzi

Starší verze SiemensQuickSync trpěla mnoha nedostatky, poslední verze má číslo 2.0.6. Pokud tedy máte CD se starší verzí programů, nebo je z jakéhokoliv důvodu nemáte vůbec, pak doporučuji stažení aktuálních verzí z Internetu. Oba programy si můžete stáhnout přímo ze stránek Siemensu. SiemensQuickSync má asi 14 megabajtů a Data Exchange něco přes 2 megabajty.

Instalace obou programů je naprosto bezproblémová. Stačí si vybrat jazyk, kterým s vámi bude program komunikovat. Je jich více než jen angličtina a němčina, ale čeština bohužel chybí. Pak si vyberete sériový port, ke kterému připojíte datový kabel a je hotovo.

Mobil místo diskety

Data Exchange je ojedinělým programem na poli mobilních telefonů – a zatím pouze mobily Siemens něco podobného umí. Nosit mobil místo diskety umožňuje interní paměť na 348 kilobajtů. Ve vašem počítači se po nainstalování tohoto programu objeví další disk, se kterým můžete pracovat podobně jako s pevným diskem nebo třeba disketovou mechanikou. Jednoduše tak můžete na mobil kopírovat z vašeho počítače jakékoliv soubory, vytvářet adresáře a podadresáře. Jediným omezením je pouze velikost paměti.

Klepněte pro větší obrázek

A k čemu je to vlastně všechno dobré? Interní paměť můžete využívat k ukládání přečtených textovek, log na displej, vyzváněcích melodií, ale taky hlasových poznámek a klidně i textových dokumentů z Wordu.

Synchronizace mobilu s počítačem

Jak jsem uvedl výše, první verze programu na synchronizaci mobilu s počítačem měla určité nedostatky. Při spuštění se objevovaly podivné chybové hlášky v němčině. Verze 2.0.6 už je o poznání lepší. Program umožňuje synchronizovat kontakty a kalendář. Synchronizovat můžete třemi různými způsoby. Ručně z QuickSyncu, nebo z vašeho PIM programu, protože v nástrojové liště Outlooku přibude další menu. A poslední možností je nastavení automatické synchronizace dle zadaných kritérií.

Samozřejmě nejsložitější je ruční synchronizace, ale za to nejvariabilnější. Po spuštění programu SiemensQuickSync se zobrazí hlavní okno, kde je seznam kontaktů, nebo záznamů v kalendáři. V pravé části jsou potom dvě ikony, kterými se přepínáte mezi těmito zobrazeními. Aby se vám jednotlivé záznamy na obrazovce ukázaly, musíte je nejdříve z mobilu nebo z vašeho PIM programu načíst. V menu Extra - Options je také možno nastavit, aby se vám záznamy načítaly automaticky při každém spuštění programu. Pak už si jen zaškrtáváte, které záznamy budou v mobilu a které v počítači, případně v obou zařízeních. Program umožňuje i hromadné smazání všech záznamů v mobilu. Stačí si vybrat, zda kalendář, či adresář. Samozřejmostí je i ruční zadávání nové položky. Zobrazení záznamů můžete také abecedně seřazovat. A když nemůžete něco najít, pak pomůže vyhledávání. Ve spodní části obrazovky jsou zobrazeny informace o počtu obsazených záznamů a informace o tom, zda je mobil připojen.

Klepněte pro větší obrázek

Program umí češtinu, takže i když přímo v mobilu psát česky nelze, s pomocí QuickSyncu ji do mobilu dostanete. Bohužel jen z poloviny. Čeština funguje zcela správně v adresáři, ale už ne v kalendáři. V kalendáři se vám české znaky na mobilu zkrátka nezobrazí.

Automatická synchronizace

V programu SiemensQuickSync lze nastavit i automatickou synchronizaci a dokonce i automatické mazání starších záznamů v kalendáři. Veškerá tato nastavení se provádí v menu Extra – Options. Nejdříve je potřeba na kartě General zaškrtnout Autodelete on a Autosync, pak se vám zpřístupní další dvě karty, kde se provádí další nastavení. U automatického mazání lze nastavit, aby se mazaly záznamy starší než určité datum, nebo určitý počet nejstarších záznamů, případně všechny prošlé záznamy. Lze i navolit, které typy záznamů v kalendáři se budou mazat. Zda všechny, nebo jen třeba upozornění na volání, apod.

Klepněte pro větší obrázek

U automatické synchronizace si můžete vybrat ze čtyř módů. PIM bude přepisovat mobil, nebo naopak, data budou nahrávána z PIMu do mobilu a konečně kompletní synchronizace. Podobně, jako u automatického mazání si můžete nastavit typy záznamů v kalendáři, které se budou synchronizovat automaticky. Perličkou je pak rozsah kalendářních záznamů, které se mají synchronizovat. Zdali všechny od určitého data, nebo všechny v daném období, apod.
Vlastní průběh automatické synchronizace bohužel není tak automatický, jak by si někteří mohli myslet. Je potřeba program spustit a v menu Organiset zvolit Autosync, nebo použít klávesovou zkratku Ctrl+Y

Synchronizujeme přímo z Outlooku

Jak už jsem uvedl výše, mobil lze díky programu SiemensQuickSync synchronizovat i přímo z Outlooku bez nutnosti samostatného spouštění programu pro synchronizaci. V hlavním menu se totiž objeví další položka. Z ní si můžete vybírat, zda budete synchronizovat pouze kalendář, nebo kontakty, popřípadě obojí současně. Tato synchronizace se řídí nastavením automatické synchronizace, jak jsem je popsal v předchozím odstavci. V menu je i položka, kterou se do tohoto nastavení přímo dostanete. A pokud chcete něco poupravit ručně, není problém z Outlooku program SiemensQuickSync také spustit.

Možnost synchronizace mobilu přímo z Outlooku je asi vůbec nejpohodlnější a i já ji nejčastěji používám. Závěrem jen dodám, že nová verze programu je velmi stabilní a že jsem s ní neměl sebemenší problémy.

 

Diskuze (18) Další článek: Mobil vám zjistí název písničky

Témata článku: Siemens, Siemens S45, Program, Určité data, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41