Jak přimět operátory slevit? Nejlépe aukcí

Na internetu se organizují zákazníci poptávající rakouský tarif. U nás by stál tisíce, oni nabízejí 220 Kč. Podaří se jim vyjednat nižší cenu jako městu Ostrava?
Jak přimět operátory slevit? Nejlépe aukcí

Jak ušetřit za telekomunikační služby? Otázka, kterou si nad vyúčtováním tuzemských operátorů kladl snad už každý jednotlivec či organizace. Jako jednotlivec máte samozřejmě horší výhledy než velká společnost či státní správa se stovkami či tisícovkami čísel, ale i tak je to možné. Stačí být vzorný zákazník, platit včas a po skončení smlouvy na dobu určitou naznačit odchod ke konkurenci. A nemusíte se bát, než vás stávající operátor pustí, určitě se vám nejdřív ozve s nějakou tou retenční nabídkou.

Jde to ale i jinak, tedy zatím jen v teoretické rovině. Na českém internetu najdete aukci telekomunikačních služeb pro jednotlivce na adrese Neurra.cz, ta přitom funguje na principu kolektivní poptávky. Podobně jako jiné tuzemské servery nabízející hromadné slevy všeho druhu funguje neurra.cz v oblasti telekomunikací. Cílem je dostat se na rakouské ceny, tedy přesněji řečeno na jeden z našeho pohledu velevýhodný tarif odpovídající nabídce rakouského Orange.

Klepněte pro větší obrázek
Takový tarif je u našich sousedů zcela obyčejný. U nás byste za něj dali tisíce korun

Jak dovedou být rakouští operátoři levní jsme vám ukázali třeba v tomto nebo v tomto článku.

Cíl: férový rakouský tarif

Organizátor akce by rád dosáhl na 1 000 minut do všech sítí, stovku SMS a neomezená data rychlostí 64 kb/s. To vše za 220 Kč. Je jasné, že jako jednotlivec se k takovéto nabídce nedostanete, tedy krom případu, kdy si vás chce operátor udržet při odchodu. Ale zpět k Neuře, zde se sází na vyjednávání s operátorem – aukci. Tento způsob se velmi osvědčil a vše záleží na tom, kolik poptávajících se na Neurra.cz nakonec spojí, aby na slevu společně dosáhli.

Není třeba dodávat, že čím víc potenciálních zákazníků se k poptávce přidá, tím větší je šance na úspěch. Na druhou stranu budou operátoři v aukci určitě kličkovat a požadovaný tarif za „rakouskou“ cenu nedají jen tak. Přeci jen by se mohlo stát, že takových aukcí vyjde z řad organizovaných skupin vícero a tím by přicházeli o snadno vydělané miliardy.

Každopádně dnes, ve čtvrtek v devět hodin ráno, je na Neurra.cz téměř tři tisíce poptávajících zákazníků a další se mohou přidat ještě dalších třicet hodin. V pondělí, když jsme na nabídku narazili, informoval iniciátor akce, že O2 o aukci nestojí, T-Mobile a Vodafone vyčkají a jsou připraveni jednat.

Aktualizováno: ve čtvrtek 25. srpna ve 14 hodin už to bylo téměř 3 800 přihlášených. Mobilní operátor O2 si svůj postoj nejednat rozmyslel.

Ostrava na aukci ušetřila miliony

Elektronická aukce telekomunikačních služeb se velmi osvědčila třeba městu Ostrava. V tendru, který proběhl před několika dny, nakonec dostala Ostrava ze soutěžících operátorů neuvěřitelnou slevu téměř devadesát procent. Místo stávajících 23 milionů se slezská metropole dostala na necelé tři miliony! A to už stojí za to. Na tomto případu je tak krásně vidět, jak moc je u nás draho a kam až jsou operátoři schopni s cenou jít.

Ostravským modelem se nyní chystají inspirovat i další města, tak proč by aukce nemohly fungovat také u organizovaných skupin? Přeci jen pár tisíc potenciálních zákazníků už by mohlo operátory zajímat a poskytnout podobné tarify i mnohem menším firmám jim nečiní potíž.

Článek jsme původně vydali už ve středu, ale hned poté Nokia představila řadu novinek. Nechtěli jsme, aby toto zajímavé téma zmizelo, přesunuli jsme ho proto až na dnešek.

Diskuze (166) Další článek: Rodina Samsung Galaxy roste o čtyři nové smartphony

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, Kuriozita, Operátor, Státní správa, Zajímavé téma, Velká společnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41