Jak rozchodit textové zprávy u EuroTelu

Dotaz: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.
Richard Novotný: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.

Mobility: Váš známý má pravdu – u tarifních programů EuroTelu (s výjimkou tarifu Relax) si musíte službu krátkých textových zpráv aktivovat. Tato aktivace je bezplatná, ale každý měsíc za tuto službu zaplatíte paušální poplatek 45 Kč. V ceně však máte odeslání patnácti textových zpráv, za ty další platíte 2 Kč.

Aktivaci lze provést zavoláním na linku oddělení péče o zákazníky, nebo odesláním faxové či písemné žádosti do EuroTelu. Aktivaci prostřednictvím telefonní linky zvládnete i bez účasti operátora – zavolejte na číslo *11 a stiskněte klávesy 1, 2, 1. Poté zadejte své telefonní číslo (s předčíslím 0602 nebo 0604) ukončené klávesou # a zadejte svůj šestimístný identifikační kód, opět ukončený stiskem klávesy #. Nakonec stiskněte klávesu 4 a služba je aktivována. Vyúčtování se objeví v nejbližší faktuře. Poté si už jen musíte správně nastavit číslo centra SMS (+420602999111) v menu mobilního telefonu.

Majitelé předplacených karet Go a tarifních programů Relax, Relax Plus a Optimum už mají službu krátkých textových zpráv aktivovánu.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility

Témata článku: Ostatní, EU, Zprávy, Text zprávy, Euro, Text

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24