Jak rozchodit textové zprávy u EuroTelu

Dotaz: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.
Richard Novotný: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.

Mobility: Váš známý má pravdu – u tarifních programů EuroTelu (s výjimkou tarifu Relax) si musíte službu krátkých textových zpráv aktivovat. Tato aktivace je bezplatná, ale každý měsíc za tuto službu zaplatíte paušální poplatek 45 Kč. V ceně však máte odeslání patnácti textových zpráv, za ty další platíte 2 Kč.

Aktivaci lze provést zavoláním na linku oddělení péče o zákazníky, nebo odesláním faxové či písemné žádosti do EuroTelu. Aktivaci prostřednictvím telefonní linky zvládnete i bez účasti operátora – zavolejte na číslo *11 a stiskněte klávesy 1, 2, 1. Poté zadejte své telefonní číslo (s předčíslím 0602 nebo 0604) ukončené klávesou # a zadejte svůj šestimístný identifikační kód, opět ukončený stiskem klávesy #. Nakonec stiskněte klávesu 4 a služba je aktivována. Vyúčtování se objeví v nejbližší faktuře. Poté si už jen musíte správně nastavit číslo centra SMS (+420602999111) v menu mobilního telefonu.

Majitelé předplacených karet Go a tarifních programů Relax, Relax Plus a Optimum už mají službu krátkých textových zpráv aktivovánu.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility

Témata článku: Ostatní, EU, Zprávy, Euro, Text, Text zprávy

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24