Jak rozchodit textové zprávy u EuroTelu

Dotaz: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.
Richard Novotný: Vlastním mobilní telefon s tarifním programem společnosti EuroTel – Global. Nemůžu však odesílat textové zprávy. Podle svého známého si tuto službu musím aktivovat, ale ani on neví jak.

Mobility: Váš známý má pravdu – u tarifních programů EuroTelu (s výjimkou tarifu Relax) si musíte službu krátkých textových zpráv aktivovat. Tato aktivace je bezplatná, ale každý měsíc za tuto službu zaplatíte paušální poplatek 45 Kč. V ceně však máte odeslání patnácti textových zpráv, za ty další platíte 2 Kč.

Aktivaci lze provést zavoláním na linku oddělení péče o zákazníky, nebo odesláním faxové či písemné žádosti do EuroTelu. Aktivaci prostřednictvím telefonní linky zvládnete i bez účasti operátora – zavolejte na číslo *11 a stiskněte klávesy 1, 2, 1. Poté zadejte své telefonní číslo (s předčíslím 0602 nebo 0604) ukončené klávesou # a zadejte svůj šestimístný identifikační kód, opět ukončený stiskem klávesy #. Nakonec stiskněte klávesu 4 a služba je aktivována. Vyúčtování se objeví v nejbližší faktuře. Poté si už jen musíte správně nastavit číslo centra SMS (+420602999111) v menu mobilního telefonu.

Majitelé předplacených karet Go a tarifních programů Relax, Relax Plus a Optimum už mají službu krátkých textových zpráv aktivovánu.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility

Váš názor Další článek: Jak rozvibrovat staré telefony Alcatel

Témata článku: Ostatní, EU, Zprávy, Euro, Text, Text zprávy

Určitě si přečtěte