Jak rozvibrovat staré telefony Alcatel

Dotaz: Zajímalo by mě, jestli existuje vibrační baterie pro mobilní telefon Alcatel One Touch Club db. Pokud ano, kde ji můžu koupit? Ptal jsem se v prodejnách EuroTelu, ale tam o ní nic nevěděli. Dozvěděl jsem se pouze, že existuje vibrační jednotka, ale nedokážu si pod tím nic představit.
Miloslav Honzík: Zajímalo by mě, jestli existuje vibrační baterie pro mobilní telefon Alcatel One Touch Club db. Pokud ano, kde ji můžu koupit? Ptal jsem se v prodejnách EuroTelu, ale tam o ní nic nevěděli. Dozvěděl jsem se pouze, že existuje vibrační jednotka, ale nedokážu si pod tím nic představit.

Mobility: Samotné vibrování nezajišťuje baterie, ale vibrační jednotka. To je elektromechanická součástka, která mobilní telefon rozvibruje. U starších nebo jednodušších mobilních telefonů bývá tato jednotka ve speciální baterii a odtud zřejmě pochází všeobecně vžité označení vibrační baterie.

A teď konkrétně – k mobilnímu telefonu Alcatel One Touch Club db a kompatibilním modelům (např. Max db ze sady Go) se vyrábí vibrační doplněk i baterie s tímto vibračním doplňkem. Vibrační doplněk se vloží do bloku pro baterie a prodává se pod označením V3. Kompletní baterie s podporou vibrací (baterie + doplněk) je označena B48 a má stejnou kapacitu jako standardně dodávaná baterie k tomuto telefonu. Označení tohoto příslušenství je ale také v letáku, který byste měl najít v krabici od mobilního telefonu.

Tyto doplňky můžete koupit u prodejců značky Alcatel, nebo můžete kontaktovat přímo české zastoupení Alcatelu, kde vám poradí – U Uranie 18, Praha 7, tel. (02) 66 09 41 11.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility.

Diskuze (1) Další článek: Jak používat na telefonech Nokia Net monitor II.

Témata článku: Alcatel, Telefony, Dodávaná baterie, Telefon

Určitě si přečtěte