Jak s Palmem mobilně na Internet

Jste na cestách a potřebujete se nutně připojit na Internet? Máte s sebou Palm a mobilní telefon? Pak je volba jasná - připojte se z Palmu! Poradíme jak.
Jste na cestách a potřebujete se nutně připojit na Internet? Máte s sebou Palm a mobilní telefon? Pak je volba jasná - připojte se z Palmu! Ptáte se, jak nastavit Palm? Nevíte, zda máte vhodný mobilní telefon? Vše se dozvíte v tomto článku.

Mobilní telefon

Především se ujistěte, že váš mobilní telefon obsahuje hardwarový modem. To, že podporuje datové přenosy, ještě neznamená, že jej obsahuje. Jestliže mobilní telefon hardwarový modem neobsahuje, budete muset použít modem softwarový, který nainstalujete na Palm – např. TDK GlobalPulse. Pokud má váš telefon infraport, žádné další příslušenství k němu již nemusíte dokupovat. Pokud váš telefon infraport neobsahuje, budete muset dokoupit datový kabel. U většiny nových telefonů existují datové kabely přímo ve variantách pro jednotlivé kapesní počítače.

Palm

Potřebujete minimálně PalmPilot Professional, pokud jste u něj neprovedli upgrade na Palm III, nemá infraport a bude použitelný pouze pro komunikaci prostřednictvím kabelu. U všech Palmů s verzí PalmOS nižší než 3.3 budete muset pro infračervenou komunikaci použít aplikaci IrLink. V tomto článku předpokládám verzi Palm OS 3.3 a vyšší.

Nastavení Palmu

Spusťte aplikaci Prefs. Vyberte kategorii Connection

Ukažte tužkou na tlačítko "New". Zobrazí se okno Edit

Na řádek Name napište jméno nového připojení - např. název vašeho telefonu. Pokud máte telefon s infraportem, vyberte na řádku Connection Method ze seznamu IrCOMM to Modem. Pokud váš mobilní telefon infraport nemá, vyberte ze seznamu Serial to Modem. Na řádku Dialing ponechte volbu TouchTone (tónová volba). Na řádku Volume nastavujete hlasitost reproduktoru při vytáčení - tato volba záleží na vašem uvážení. Pokud máte vše nastaveno, ukažte tužkou na tlačítko Details a nastavte přenosovou rychlost - závisí na typu spojení Palmu a mobilního telefonu (infraport nebo datový kabel), doporučuji nahlédnout do manuálu k vašemu telefonu. Řádek FlowCtl (kontrola toku dat) doporučuji nechat nastaven na hodnotě Automatic. Pokud to váš mobilní telefon (přesněji řečeno jeho modem) vyžaduje, na řádku Init String (inicializační řetězec) zadejte příslušné AT příkazy (např. příkazy AT&FX3 či AT&FX4 se velice často hodí:), i zde doporučuji nahlédnout do manuálu k mobilnímu telefonu.

Pokud máte vše hotovo, ukažte na tlačítko OK, ocitnete se zpět v okně Edit, stiskněte OK znovu a vaše nové připojení bude uloženo. Zůstaňte v aplikaci Prefs a vyberte kategorii Network

Z menu Service (služba) vyberte položku New (nová). Na řádku Service napište jméno vámi vytvářené služby. Na řádek User Name napište své uživatelské jméno. Ukážete-li na řádku Password tužkou do políčka Prompt, zobrazí se dialog pro zadání hesla. Jedná se o vaše heslo pro připojení k Internetu. Pokud toto políčko necháte prázdné, budete o heslo požádáni při připojování k Internetu. Na řádku Connection (připojení) vyberte ze seznamu připojení, které jste před chvílí vytvořili v kategorii Connection. Ukážete-li tužkou do políčka na řádku Phone, zobrazí se okno Phone Setup - na řádku Phone# zadejte tel.č. pro připojení, na dalších řádcích je možno nastavit předvolbu, číslo ke zrušení čekání na hovory, a použití volací karty - tyto položky se nás ale netýkají a nechte je být. Máte-li vše hotovo, ukažte tužkou na tlačítko OK. Ukážete-li tužkou na tlačítko "Details", objeví se okno Details

Řádky Connection type a Idle timeout nechte beze změny, pokud máte od svého poskytovatele připojení přiděleno vlastní IP, zrušte zaškrtnutí políčka IP Address Automatic (automatické získávání IP adresy) a na zobrazivší se řádek napište své IP; pokud váš poskytovatel používá zvláštní IP pro primární a sekundární DNS server, zrušte zaškrtnutí políčka Query DNS a do zobrazených políček vepište primární a sekundární DNS, v opačném případě nechte políčka beze změny. Vyžaduje-li váš poskytovatel připojení při připojování zvláštní skript, ukažte na tlačítko Script a vytvořte jej. Máte-li vše hotovo, ukažte tužkou na tlačítko OK.

Vaše nová služba je tímto nastavena a můžete ji vyzkoušet. Pokud máte telefon s infraportem, na Palmu v aplikaci Prefs a její kategorii General nastavte Beam Receive na On – zapnuto a na mobilu stačí v menu aktivovat infraport a namířit ho proti infraportu Palmu. Na Palmu (v aplikaci Prefs, kategorii Network) ukažte tužkou na tlačítko Connect - připojit. Pokud máte Palm propojený s mobilním telefonem přes datový kabel, propojte telefon s Palmem a učiňte totéž. Jestliže z nějakých důvodů ke spojení nedojde, zkontrolujte nastavení, a pokud si vůbec nebudete vědět rady, napište mi.

Po uskutečnění spojení se jednoduše přepnete do internetového prohlížeče či e-mailového klienta a můžete pracovat. Chcete se odpojit? Stačí Palm vypnout a znovu zapnout.

Telefonní čísla pro připojení

  • Oskar - aktivujete si datové přenosy, Oskar nemá zvláštní číslo pro připojení, budete vytáčet číslo svého poskytovatele, cena za minutu připojení záleží na tarifu.
  • Paegas - aktivujte si datové přenosy, 4666 pro PVT a.s., 4670 pro VOL.
  • EuroTel - aktivujte si datové přenosy, 0602 900 009

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Tónová volba, Internet, Mobil

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4