Jak se připojit k Internetu přes mobil II.

V dnešním článku o mobilních datech se dozvíte, jak se připojit k Internetu pomocí mobilního telefonu u jednotlivých operátorů a kolik vás to bude stát.
Jak se připojit k Internetu přes mobil II.
V dnešním článku o mobilních datech se dozvíte, jak se připojit k Internetu pomocí mobilního telefonu u jednotlivých operátorů a kolik vás to bude stát.

Všichni stejně

Chcete-li mobilně přistupovat k Internetu, potřebujete kromě vhodného mobilního telefonu a nějakého počítacího zařízení především aktivované datové služby u vašeho mobilního operátora. Datové služby můžete mít kromě Go karet u všech tarifů všech operátorů. Aktivace je stejně jako měsíční poplatky u všech operátorů zdarma, výjimkou je program Data u EuroTelu, kde je paušál 205 Kč s daní. Všichni tři mobilní operátoři umožňují u tarifních programů možnost připojení k Internetu i při pobytu v zahraničí. Jak se připojit do Internetu s jednotlivými operátory?

Paegas

paegas vám nabízí připojení k síti Internet prostřednictvím dvou poskytovatelů připojení PVT, a.s. a Video On Line - službu Internet via Paegas. Pro připojení musíte mít aktivovány datové služby na mobilním telefonu (pro aktivaci datových služeb kontaktujte Oddělení péče o zákazníky 4603 – z Paegasu zdarma nebo 0603 604 605). Po aktivaci přijde na váš mobilní telefon potvrzující textovka a textovka s informacemi potřebnými pro nastavení připojení. Telefonní číslo na Internet u Video On Line je 0603 12 4670 (nebo 4670 z mobilního telefonu Paegas).

Jelikož Video On Line umožňuje připojení transparentně či netransparentně protokolem V.110 nebo V.32 máte možnost, pokud to váš mobilní telefon podporuje, vybrat si tu rychlejší variantu. Zvolte Možnosti - Konfigurace - Připojení - Upřesnit - Zvláštní nastavení a zde nastavte:

  • AT+CBST=71,0,0 nebo můžete ještě povolit korekci chyb RLP zadáním AT+CBST=71,0,1, pokud váš mobilní telefon podporuje protokol V.110,
  • případně AT+CBST=7,0,0 nebo můžete také povolit korekci chyb RLP zadáním AT+CBST=7,0,1, pokud mobil podporuje pouze protokol V.32.

Pozor, pokud používáte starší typ mobilní telefon Nokia musíte zadat ještě ATS35=0!

EuroTel

EuroTel nabízí připojení k síti Internet prostřednictvím vlastní služby Mobile Internet. Jen si vyberete jeden ze dvou programů pro mobilní přístup k Internetu, které EuroTel nabízí. Služby Data nebo WAP Mobile Internet si můžete aktivovat zdarma (např. na infolince EuroTelu - *11 dokonce 24 hodin denně).

Poznámka: v síti EuroTelu můžete používat rychlých datových přenosů s využitím technologií HSCSD i GPRS.

Základní údaje pro nastavení služby Mobile Internet:

  • Přístupový bod Mobile Internet: +420 602 900 009
  • Uživatelské jméno a heslo není pro přístup na Internet vyžadováno.
  • IP adresa a DNS server jsou přiřazovány dynamicky.
  • Maximální rychlost přenosu: 43,2 kb/s (zákazníci EuroTelu s aktivovanými datovými službami HSCSD, jinak 14,4, případně 9,6 kb/s podle typu mobilu)
  • IP adresy DNS serveru:primární: 160.218.10.201, sekundární: 194.228.2.1
  • IP adresa je přiřazována dynamicky.

Oskar

Oskar nabízí datové služby, ale na rozdíl od ostatních operátorů nemá smlouvu s žádným z poskytovatelů připojení k Internetu. Připojovat se tedy musíte ke svému poskytovateli, u kterého máte aktivní svůj účet. Nejlépe se pro mobilní internetování z Oskara hodí připojení přes Quick nebo WorldOnLine – spojení s Video On Line není nejvhodnější. Pro využívání datových hovorů musíte mít aktivovánu službu Mobilní kancelář – na Oskar lince *608) vám ji na požádání aktivují zdarma. Platit budete pouze Oskarovi za používání datových služeb – zde jsou zvýhodněni majitelé paušálních programů, kteří mají datová volání (ne WAP!) levnější než majitelé Oskaret a navíc mohou využít minuty zdarma!

Brouzdání vzduchem

Připojení k Internetu mobilním telefonem je jistě pohodlné, s novějším typem telefonu také slušně rychlé, ale pořád ještě trochu drahé pro běžné použití. U Oskara navíc lze pro datová volání využít volných minut, u EuroTelu ani Paegasu tuto možnost v běžných tarifech nemáte.

Diskuze (12) Další článek: Sex po WAPu rychle a snadno

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobilní internetování, Informace potřebný, Mobil, Internet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11