Jak se připojit k Internetu přes mobil II.

V dnešním článku o mobilních datech se dozvíte, jak se připojit k Internetu pomocí mobilního telefonu u jednotlivých operátorů a kolik vás to bude stát.
Jak se připojit k Internetu přes mobil II.
V dnešním článku o mobilních datech se dozvíte, jak se připojit k Internetu pomocí mobilního telefonu u jednotlivých operátorů a kolik vás to bude stát.

Všichni stejně

Chcete-li mobilně přistupovat k Internetu, potřebujete kromě vhodného mobilního telefonu a nějakého počítacího zařízení především aktivované datové služby u vašeho mobilního operátora. Datové služby můžete mít kromě Go karet u všech tarifů všech operátorů. Aktivace je stejně jako měsíční poplatky u všech operátorů zdarma, výjimkou je program Data u EuroTelu, kde je paušál 205 Kč s daní. Všichni tři mobilní operátoři umožňují u tarifních programů možnost připojení k Internetu i při pobytu v zahraničí. Jak se připojit do Internetu s jednotlivými operátory?

Paegas

paegas vám nabízí připojení k síti Internet prostřednictvím dvou poskytovatelů připojení PVT, a.s. a Video On Line - službu Internet via Paegas. Pro připojení musíte mít aktivovány datové služby na mobilním telefonu (pro aktivaci datových služeb kontaktujte Oddělení péče o zákazníky 4603 – z Paegasu zdarma nebo 0603 604 605). Po aktivaci přijde na váš mobilní telefon potvrzující textovka a textovka s informacemi potřebnými pro nastavení připojení. Telefonní číslo na Internet u Video On Line je 0603 12 4670 (nebo 4670 z mobilního telefonu Paegas).

Jelikož Video On Line umožňuje připojení transparentně či netransparentně protokolem V.110 nebo V.32 máte možnost, pokud to váš mobilní telefon podporuje, vybrat si tu rychlejší variantu. Zvolte Možnosti - Konfigurace - Připojení - Upřesnit - Zvláštní nastavení a zde nastavte:

 • AT+CBST=71,0,0 nebo můžete ještě povolit korekci chyb RLP zadáním AT+CBST=71,0,1, pokud váš mobilní telefon podporuje protokol V.110,
 • případně AT+CBST=7,0,0 nebo můžete také povolit korekci chyb RLP zadáním AT+CBST=7,0,1, pokud mobil podporuje pouze protokol V.32.

Pozor, pokud používáte starší typ mobilní telefon Nokia musíte zadat ještě ATS35=0!

EuroTel

EuroTel nabízí připojení k síti Internet prostřednictvím vlastní služby Mobile Internet. Jen si vyberete jeden ze dvou programů pro mobilní přístup k Internetu, které EuroTel nabízí. Služby Data nebo WAP Mobile Internet si můžete aktivovat zdarma (např. na infolince EuroTelu - *11 dokonce 24 hodin denně).

Poznámka: v síti EuroTelu můžete používat rychlých datových přenosů s využitím technologií HSCSD i GPRS.

Základní údaje pro nastavení služby Mobile Internet:

 • Přístupový bod Mobile Internet: +420 602 900 009
 • Uživatelské jméno a heslo není pro přístup na Internet vyžadováno.
 • IP adresa a DNS server jsou přiřazovány dynamicky.
 • Maximální rychlost přenosu: 43,2 kb/s (zákazníci EuroTelu s aktivovanými datovými službami HSCSD, jinak 14,4, případně 9,6 kb/s podle typu mobilu)
 • IP adresy DNS serveru:primární: 160.218.10.201, sekundární: 194.228.2.1
 • IP adresa je přiřazována dynamicky.

Oskar

Oskar nabízí datové služby, ale na rozdíl od ostatních operátorů nemá smlouvu s žádným z poskytovatelů připojení k Internetu. Připojovat se tedy musíte ke svému poskytovateli, u kterého máte aktivní svůj účet. Nejlépe se pro mobilní internetování z Oskara hodí připojení přes Quick nebo WorldOnLine – spojení s Video On Line není nejvhodnější. Pro využívání datových hovorů musíte mít aktivovánu službu Mobilní kancelář – na Oskar lince *608) vám ji na požádání aktivují zdarma. Platit budete pouze Oskarovi za používání datových služeb – zde jsou zvýhodněni majitelé paušálních programů, kteří mají datová volání (ne WAP!) levnější než majitelé Oskaret a navíc mohou využít minuty zdarma!

Brouzdání vzduchem

Připojení k Internetu mobilním telefonem je jistě pohodlné, s novějším typem telefonu také slušně rychlé, ale pořád ještě trochu drahé pro běžné použití. U Oskara navíc lze pro datová volání využít volných minut, u EuroTelu ani Paegasu tuto možnost v běžných tarifech nemáte.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, Ostatní, T-Mobile

12 komentářů

Nejnovější komentáře

 • David 17. 7. 2001 19:09:11
  Můžete mi prosím poradit, které AT příkazy mohu použít při připojení s...
 • Jenik 17. 7. 2001 19:09:11
  s nejvetsi pravdepodobnosti mas v ovladaci nastavenou jinou rychlost nez...
 • Petr 17. 7. 2001 19:09:11
  Mám N6210 a používám Paegas Twist. Provedl jsem registraci u VOL, vše jsem...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení