Jak se starat o mobilní telefon

Protože je mobilní telefon poměrně citlivé elektronické zařízení, je nutné se k němu podle toho chovat. Pokud se budete držet několika jednoduchých zásad, vydrží vám telefon v perfektním stavu několik let.
Protože je mobilní telefon poměrně citlivé elektronické zařízení, je nutné se k němu podle toho chovat. Pokud se budete držet několika jednoduchých zásad, vydrží vám telefon v perfektním stavu několik let.

Pokud možno nepůjčujte telefon malým dětem. Ti nejenže mohou třikrát zadat špatný pin, mohou také přístroj mechanicky poškodit nebo ulomit třeba držák baterky.

Pozor na vlhkost a prach

Netelefonujte v dešti, v mlze nebo jiných nepříznivých klimatických podmínkách. Srážky, vlhkost a kapaliny způsobují korozi elektrických obvodů telefonu, nehledě na to, že můžete telefon utopit. I když některé zkušenosti uživatelů hovoří o tom, že telefon i po utopení je funkční, nemusíte mít vždycky štěstí.

Nepoužívejte telefon v prašném prostředí. Prachové částečky mohou poškodit mechanické části telefonu, mohou ale také ucpat důležité kontakty.

Pokud budete telefon čistit, nepoužívejte chemikálie, rozpouštědla ani silné čistící prostředky. Raději otřete telefon vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Pozor, z hadříku nesmí odkapávat voda, která může telefon nevratně poškodit nebo „utopit.“

Neponechávejte telefon v horku nebo chladu. Nízké či vysoké teploty zkracují životnost mobilu, poškozují baterii a deformují plastové části telefonu.

Neházejte s telefonem po zemi

Nedovolte, aby byl telefon vystaven prudkým otřesům, např. aby padal často na zem. Takovéto zacházení poškozuje obvody, nehledě na to, že může telefon fyzicky poškodit.

Telefon nebarvěte. Barva může zalepit mechanické části či poškodit kontakty. Lepší bude, když si jej polepíte samolepkami, tím přístroji nijak neublížíte.

Používejte pouze originální a výrobce schválené příslušenství, to platí zejména o bateriích, nabíječkách a sadách hands free. Je to sice drahé, ale spolehlivé.

Pokud je telefon porouchaný, nesnažte se jej opravovat nebo dokonce otevírat – přijdete tak o záruku, navíc můžete mobil poškodit ještě více. Raději vyhledejte autorizovaný servis, kde vám telefon buďto opraví, nebo, pokud jej máte v záruce, vymění za jiný.

Diskuze (1) Další článek: Jak poslat e-mail z mobilu

Témata článku: Perfektní stav, Mobil, Mobilní telefon, Telefon

Určitě si přečtěte