Jak si poslat logo na mobil Nokia

Telefony Nokia mají díky funkci Smart Messaging možnost přijmout textovou zprávou logo operátora, profilu či skupiny volajících. Na Internetu existují i služby, které tato loga posílají zdarma.
Jak si poslat logo na mobil Nokia
Telefony Nokia mají díky funkci Smart Messaging možnost přijmout textovou zprávou logo operátora, profilu či skupiny volajících. Na Internetu existují i služby, které tato loga posílají zdarma.

Díky této možnosti jsou mobily Nokia výjimečné. Logo umí na displej umístit také telefony Siemens S35i, C35i, M35i a S25 (případně S10) – o této možnosti jsme psali zde, ale bohužel jen přes kabel, případně infračervený port. Na žádné jiné mobily logo operátora v domácích podmínkách nedostanete.

Na českém Internetu existují dva velké servery, které nabízí zaslání loga na Nokie. U obou serverů je tato služba zdarma, ale možnosti jsou jiné. Určitým postupem si zvolíte a zašlete logo na své, či cizí telefonní číslo, obrázek pak přijde „vzduchem“ textovkou. Logo si pak můžete na svém telefonu prohlédnout a po té uložit namísto stávajícího jména operátora. Některé Nokie umí logo přiřadit i ke skupině volajících nebo k vyzváněcímu profilu (N3310).

Nechejte si mobil Nabit

Server Nabit byl spuštěn v dubnu letošního roku. Jeho základní službou je právě zasílání log operátorů na mobilní telefony Nokia zdarma. Na úvodní stránce se můžete také dočíst, že tuto službu začal tento server nabízet jako první a zatím jediný, což je částečně pravda. Unikátní technické řešení umožňuje denně rozeslat cca 15 tisíc log, podle uvedených informací je možno tuto kapacitu v případě nouze zvýšit (podle majitele serveru se denně odesílá okolo dvaceti tisíc, což kapacitu dost překračuje).

Tento server se setkal s takovým zájmem (ostatně jako většina věcí kolem společnosti Nokia), že od svého založení rozeslal okolo milionu log na více než 300 tisíc unikátních telefonních čísel, což představuje 10 procent mobilních telefonů v Česku. Negativní stránkou tohoto zájmu je, že i přes slibovanou možnost navýšení kapacity dnes zaslání loga trvá několik dní a někdy bohužel nedorazí vůbec.

Nokiáři mají rádi želvu

Katalog jednotlivých log je opravdu rozsáhlý (čítá několik tisíc obrázků) a je rozřazen do několika kategorií. nejlepší loga jsou v kategorii Top– sem se řadí ta, která byla zaslána nejvíckrát. Je s podivem, že Nokiáři mají rádi rychlost a přitom nejúspěšnějším logem je želva, která byla rozeslána více než 81 tisíckrát. Se značným odstupem jsou hanbaté obrázky, u kterých bych očekával vyšší číslo než 40 tisíc.

Nabit

Pozor na spamy

Zaslání loga je naprosto primitivní záležitostí. Asi nejnáročnějším bodem celého postupu je výběr toho nejhezčího. Listování celým seznamem vám může zabrat i několik hodin, tak se nezapomeňte dívat na hodinky. Pak už stačí zadat telefonní číslo, kam má být logo odesláno a čekat. Pokud tuto službu využíváte poprvé, respektive na zvolené číslo je logo zasíláno poprvé, jste požádání o uvedení vašeho jména a e-mailu. To z důvodu případného zasílání reklamních zpráv do pošty. Nicméně nemusíte mít obavu, že vám budou každý den chodit otravné reklamní maily a textovky, protože o tuto formu reklamy zatím není příliš velký zájem. Možná jednou, ale kdo ví.

MujMobil – nakreslete si vlastní logo

Služby serveru MujMobil jsou trochu odlišné. Není zde totiž obsáhlý katalog, ze něhož byste si logo vybrali. To si totiž musíte nakreslit sami. K vytvoření vlastního loga však nepotřebujete stahovat žádný program, kreslíte jej přímo v prohlížeči pomocí apletu Java. Jediné, co opravdu potřebujete, je Internet Explorer 4.0 a vyšší. Aplikace je opravdu dobrá, takže logo nakreslí opravdu každý. Můžete si také na „displej“ napsat i text, není nutné jednotlivá písmenka vykreslovat.

MujMobil

Pokud se chcete nechat inspirovat předchozími tvůrci, jsou k dispozici loga všech, kteří si zde logo vytvořili. Ostatně i vy dáváte využíváním této služby souhlas k uveřejnění vašeho loga na těchto stránkách. Zatím ale není možné si nechat již nakreslené logo poslat, i když tuto možnost server do budoucna slibuje.

Až se vám přestane líbit, tak...

Pokud vás logo přestane bavit, můžete si buď poslat nové, nebo to stávající smazat. To umí server Nabit – přijde textovka, která logo vymaže a na displeji se opět objeví jméno operátora. Menší problém může nastat u Nokie 7110, kde je potřeba telefon po přijetí zprávy o vymazání loga vypnout a zapnout. Mimochodem, Nokia 7110 také může mít problémy s přijetím loga. Pokud máte starší firmware než 4.84 (poslední je v současné době 4.94), je možné, že se po přijetí a uložení loga na displeji nic neobjeví. Problém se vyřeší novým firmwarem, jehož aktualizaci vám provedou ve všech autorizovaných servisech značky Nokia.

A jak jsou na tom jednotlivé telefony Nokia s možností přijímání log?

Model

Logo operátora Logo skupiny volajících Vyzváněcí melodie Logo profilu
3110 ne ne ne ne
3210 ano ne ano ne
3310 ano ne ano ano
5110 ano ne ne ne
6110 ano ano ano ne
6150 ano ano ano ne
6210 ano ano ano ne
7110 ano ano ano ne
8110 ne ne ano ne
8810 ano ano ano ne
8850 ano ano ano ne

Poznámka: Logo bude umět v brzké době zasílat i klub Nokia, ovšem zaslání nebude zdarma. A to je poměrně škoda.

Diskuze (14) Další článek: Když ztrácíte přehled i karty SIM

Témata článku: Nokia, Siemens S35i, Logo, Mobil, Log


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21