Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.
Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilní technice jsou jednou z klíčových komponent, bez kterých by smartphony nebo tablety pozbyly své hlavní výhody – mobility. Právě akumulátory nám často při používání způsobují vrásky na čele, protože se umí vybít v ten nejméně vhodný moment. Jak se o baterii v mobilu nejlépe starat? O nabíjení a výdrži koluje mnoho mýtů a přežitých návyků.

Řada zavádějících informací jde na vrub technologickému pokroku – jednoduše řečeno, co platilo pro starší typy baterií, pro ty nové už platit nemusí. Uživatelé mají zažité návyky spojené se starou technologií, ale ta novější už vyžaduje jiný (a obvykle naštěstí jednodušší) přístup. Jasno nám v bateriových technologiích udělá přehled sestavený e-shopem BatteryShop.cz, který se zabývá prodejem nejrůznějších baterií a nabíjecího příslušenství.

Podívejte se, jak se starat o baterii mobilu:

V další části článku se budeme věnovat bateriím typu NiCd a NiMH.

Diskuze (113) Další článek: Samsung vylepšuje prémiový servis. Pro váš mobil si přijede i po skončení záruky

Témata článku: Smartphony, Technologie, Zajímavosti, Baterie, Chytrý telefon, Návody, Nabíjení, Akumulátor, Velký počet, Průměrná výdrž, Polymer, Velká kapacita, BatteryShop, Předchozí typ, Evropa, Hlavní výhoda, Igelitový sáček, První použití, První typ, Mobilní telefon, Dobrá kondice, Maximální nabití, Pozor, Zavádějící informace, Vybíjení

Určitě si přečtěte