Jak u T-Mobilu zjistit ceny za roaming?

U T-Mobilu můžete prostřednictvím SMS jednoduše a rychle zjistit ceny za telefonování v zahraničí. Nejedná se o novou službu, mám však za to, že se o ní vůbec neví. A to je určitě škoda.
Jak u T-Mobilu zjistit ceny za roaming?

Málem jsem si udělal ostudu. Včera jsem do Mobilit napsal krátkou úvahu o nepřijemnostech při účtování roamingu, ale potom naštěstí objevil jednu skvělou službu T-Mobilu. Ale popořádku.

Chybějí informace

Uvědomělý telefonista, který nemá bezednou kapsu, před odjezdem do ciziny pečlivě prozkoumá ceny tamějších mobilních sítí a asi si vybere nejlevnější, kterou potom používá. Po návratu ale může z měsíčního vyúčtování zjistit, že jeho snaha přišla vniveč, protože operátor mezi tím upravil ceník.

Přesně tento případ se nám v redakci stal na jaře. Před cestou na CeBIT jsme si našli nejvýhodnější mobilní síť, kterou jsme používali pro komunikaci, a z podrobného vyúčtování potom zjistili, že textové zprávy nás místo dvou korun stály osm. Smůla.

V takovém případě se nedá nic dělat. Ceny za telefonování v zahraničí se opravdu mohou změnit ze dne na den. Operátor je sice hned vystaví na webové stránky, infolinka vám je na požádání předříká, vy máte ale smůlu, že jste zrovna v cizině.

V článku do Mobilit jsem operátorům navrhl několik možností, jak by bylo možné uživatele dlící v cizině informovat. Naštěstí jsem ale včas zjistil, že T-Mobile už v tomto ohledu na své zákazníky myslí.

Pochvalně mručím

T-Mobile v rámci služby T-Mobile Info nabízí možnost jednoduše a levně i z ciziny zjistit aktuální ceny za roaming. Pošlete na číslo 4616 textovou zprávu v následujícím tvaru: ROAM země. V jedné nebo více textových zprávách okamžitě dostanete zdarma odpověď, ve které je název a kód zahraničního partnera T-Mobilu a ceny za odeslání textové zprávy a volání do ČR. Platíte jen za odeslanou SMS.

Například na dotaz ve formě textové zprávy ROAM SLOVENSKO dostanete následující dvě textové zprávy:

1/2 Slovensko: ET-SK (231-02); SMS 5,77; do CR: S. 24,99/min., spicka: Po-Pa 7.00-20.00, mimo spicku: dalsi casove intervaly; Infolinka: +421903903903

2/2 Slovensko: SVK GT (231-01); SMS 5,77; do CR: S. 24,99/min., spicka: vsechny casove intervaly; Infolinka: +421905905905

T-Mobile si za tuto službu zaslouží pochvalu. Zapamatujte si, jak ji používat, v zahraničí se vám může hodit. Přidají se někdy i ostatní dva operátoři?

Diskuze (14) Další článek: Nový přírůstek do rodiny Pocket PC: PocketGear 2030

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Roaming, Zahraniční partner, Mobil

Určitě si přečtěte