Jak volat zaráz se dvěma lidmi?

Dotaz: Vlastním telefon Siemens C25. Zajímalo by mě, jakým způsobem lze přidržet aktuální hovor a přijmout další. Nerozumím také položce CB zprávy v menu Pošta.
Martina Opršalová: Vlastním telefon Siemens C25. Zajímalo by mě, jakým způsobem lze přidržet aktuální hovor a přijmout další. Nerozumím také položce CB zprávy v menu Pošta.

Mobility: Abyste mohla za stávajícího hovoru přijmout druhý, musíte si tuto funkci aktivovat v menu mobilního telefonu nebo kódem *43# zadaným tlačítky mobilu a odesláním. Když vám v průběhu hovoru někdo zavolá, telefon zapípá. Pro přijmutí či odmítnutí dalšího hovoru můžete použít funkční klávesy (popis funkce je na displeji), nebo:

  • klávesu 2 pro přidržení stávajícího hovoru a přepnutí na druhý;
  • klávesu 1 pro ukončení prvního hovoru a přijmutí druhého;
  • klávesu 0 pro odmítnutí druhého hovoru.

Pokud již máte oba hovory aktivní, můžete mezi nimi tlačítkem 2 přepínat, tlačítkem 1 ukončit aktuální hovor nebo tlačítkem 0 ukončit oba.

V menu CB zprávy se povolujete příjem tzv. lokálních zpráv. Tyto zprávy jsou doručeny na všechny zapnuté mobilní telefony, které tuto službu mají povolenu a jsou v dosahu základnové stanice, která lokální zprávy vysílá. Teoreticky v okruhu nejvýš 30 km, prakticky je to mnohem méně. Lokální zprávy se vysílají na několika kanálech. V menu mobilního telefonu si také nastavujete, ze kterých kanálů chcete zprávy přijímat. V České republice nejsou lokální zprávy příliš používané a protože užitečné informace se tímto způsobem nedozvíte, je lepší příjem těchto zpráv raději zakázat – mobil bude mít menší spotřebu energie.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility

Váš názor Další článek: Proč se vyplatí být věrný II.

Určitě si přečtěte