Jak vybrat chytré hodinky. Odpovězte si na tyto otázky, ať neuděláte chybu

Vybrat chytrý telefon je vlastně jednoduché. Všechny dělají to samé, jen připlácíte za rychlost, fotoaparát, kvalitu, design... Chytré hodinky jsou jiné. Ani ty nejdražší neumí všechno nejlépe, vždy půjde o kompromis. Před nákupem musíte mít jasno, co od svých „smartwatch“ čekáte. Teprve pak můžete na trhu hledat ten správný mix vlastností.

V tomto článku najdete otázky, na které je třeba odpovědět, než půjdete nakupovat.

Terminologie

  • Chytré hodinky – definice není nijak ostrá, ale jde o hodinky, které umí víc, než zobrazit čas, a data bezdrátově pošlou so chytrého telefonu.
  • Smartwatch – anglický výraz pro totéž.
  • Fitness náramek – spíše než o rozdíl ve funkcích jde o formu, vzhled. Náramek má menší displej než hodinky, je drobnější, užší, část s elektronikou nevystupuje mimo šířku danou řemínkem.
  • Nositelná elektronika, nositelnosti – výraz, který před několika lety vzniknul pro veškerou elektroniku, kterou může člověk nosit na svém těle. Helmy, brýle, senzory, hodinky, náramky… Postupem času se však výrazy stále více omezují pouze na zápěstí, tedy hodinky a náramky.
  • Wearables  – anglický výraz pro totéž.
  • Sporttester – chytré hodinky, které nabízí pokročilé funkce pro sportovce. Sledují více veličin, změří více sportovních disciplín, obsahují pokročilé tréninkové a analytické funkce.
  • Hybridní hodinky – kombinují vzhled klasických hodinek se skutečnými rafičkami a chytré funkce.
  • Workout, aktivita – záznam sportovní činnosti. Podle druhu se sledují různé veličiny. U běhu je to čas, vzdálenost, ale třeba také srdeční tep, u cyklistiky se přidá kadence šlapání, při horské tůře je důležité převýšení, úplně je to v posilovně nebo při běhu na pásu...
Diskuze (4) Další článek: Další výrobce mobilů to zkouší s televizí: OnePlus TV má výsuvný soundbar

Témata článku: Apple, Samsung, Chytré hodinky, Wear OS, Smartwatch, Garmin, Hodinky, Příslušenství, Chytré náramky, Sport, Baterie, Výdrž, Chytrý telefon, Apple Watch, Návody, Wearables, Amazfit, Gadget, Zdraví, Jak..., Withings, Suunto, Polar, Spánková aktivita, Priorita


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 106

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27