Jak (vy)hrát Nokia Game, část druhá

Ve hře Nokia game se to pěkně zamotává. Mám za sebou návštěvu podivného sklepa, uklízel jsem smetí na letišti, unesli mi matku a Mika je nezvěstný. Navíc mám kamsi letět a vůbec netuším kam.
Jak (vy)hrát Nokia Game, část druhá

Ve hře Nokia game se to pěkně zamotává. Mám za sebou návštěvu podivného sklepa, uklízel jsem smetí na letišti, unesli mi matku a Mika je nezvěstný. Navíc mám kamsi letět a vůbec netuším kam.

Hned ve čtvrtek ráno (9. listopadu), kdy vyšel minulý článek mi došla zpráva, že se Mika se mnou musí sejít. Měl jsem se dívat na Novu okolo deváté večer. Sice jsem zrovna nebyl u televizoru, ale nechal jsem si zprávu nahrát (5 MB). Ze zprávy jsem vysledoval, že jsem vstoupil do jakéhosi sklepa a někdo mě sleduje. Moje další kroky vedly na www.nokiagame.com/house.

Ve sklepě se to zamotává

Zde jsem se dostal do stejného sklepa jako v onom videu. Zde jsem našel první část Mikova deníku, nicméně moc jej nechápu. Útržek toho opravdu moc neříká, jen že mu nikdo nerozumí. To ostatně říkal už tehdy v telefonu, když mi volal. Kromě deníku tu byla zajímavý klíč, který jsem sebral, prý se bude časem hodit. Ven ze sklepa jsem vyšel po schodech – na konci se objevila neznámá postava s potetovanou rukou. Bylo na ní logo firmy Kytos, to samé logo, které bylo i na balíčku s minidiskem, co mi poslala máma. Onen cizinec mi řekl pár slov, které si můžete poslechnout zde. Poté dodal, že se ještě setkáme.

Co teď? Podle gamemastera mám mít uši na stopkách. Chvíli na to mi dorazila zpráva: „Nasel jsem zpusob, jak se dostat do vysilani v radiu. Budu ve vysilani Impulsu mezi 20:50 a 21:10 (12. listopadu). Poslouchej pozorne! MIKA.“ Je neděle večer, čekám u rádia asi od tři čtvrtě na devět. Až do půl desáté však nic, žádná zpráva. Od kamarádů, co hrají také, se dozvídám, že rádio Impuls opravdu nic neodvysílalo. Druhé den se pak na webu Nokia Game dozvídám, že se stala chybka a že žádný spot opravdu neběžel. Nicméně se mám přihlásit na stránce www.nokiagame.com/berlin.

Musím trošku uklidit letiště

A co se dělo zde? Abych se dostal do letištní schránky v Berlíně, kde jsou uloženy Mikovi věci, potřebuji něco málo přes šest tisíc eur. To je peněz, co? Abych je vydělal, musí uklízet na letišti odpadky. Je to docela zábavná hra, navíc nám nechtějí říct, kolik musíme nasbírat bodů, abychom mohli projít dál. Naštěstí pro hráče se troškou povrtalo počítání bodíků, takže jsem ani nemusel hrát, abych šel dál.

Uklízím letiště

Mezitím došla další zpráva: „Drzime tvou matku v zajeti. Priprav se na vymenu. Asi si pamatujes, ve kterem meste nas najdes. KYTOS.COM.“ Hmm… žádný město mě nenapadá, snad Praha, protože podle webové stránky www.kytos.com společnost Kytos sídlí právě zde.

Včera ráno jsem tedy zaplatil na adrese www.nokiagame.com/locker potřebný obnos a otevřel skříňku. Našel jsem jakési sportovní vybavení, zrcátko, trezorek a další část Mikova deníku. Pokud jste pozorně četli, je velmi pravděpodobné, že se Mika dívá z okna na Vltavu, tj. je v Praze. Trezor jsem otevřel klíčem ze sklepa a našel v něm podivný článek z novin.

Prohledávám skříňky

Bacha, za chvíli letí letadlo!

Nyní si musím rezervovat letenku na let do jednoho z těchto měst: Praha, Curych, Helsinki a Jeruzalem, a to pátku 17. listopadu do 15.00, tj. ještě dnes! Pokud to nestihnete, máte smůlu. Smůla vás také potká, pokud vyberete špatné město. Podle všech indicií by to mohla být Praha, navíc z různých diskusních fór vím, že drtivá většina hráčů zvolila tuto cestu. Telefonní číslo kam volat je 0800 142006, při volání musíte mít po ruce svůj aktivační kód. K rezervaci musíte mít telefon (mobil) s tónovou volbou, jinak nebudete moci volit z klávesnice potřebná čísla. Pokud jednou zavoláte, další šanci nedostanete; jakmile se tedy rozhodnete, není cesta zpět.

Přeji pěknou zábavu a pokud z hry nevypadnu, budu příští týden pokračovat.

Diskuze (5) Další článek: Nokia 720 aneb ohlédnutí do daleké minulosti

Témata článku: Nokia, Odpadky, Druh


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15