Jak wapovat až třináctkrát levněji?

Máte-li mobilní telefon, který podporuje datové přenosy prostřednictvím technologie GPRS, můžete ušetřit za wapování nemalé částky. Způsob, na který nás upozornil jeden z našich čtenářů, je skutečně jednoduchý.
Jak wapovat až třináctkrát levněji?

Klepněte pro větší obrázekAno, skutečně lze s GPRS telefonem wapovat o poznání levněji. Za výhodu ušetřených částek za objem přenesených dat zaplatíte ztrátou mobility, protože k provedení tohoto fíglu potřebujete stolní počítač (vystačíte si ale také s notebookem či počítačem kapesním). Návod k tomuto levnému připojení dávají kupodivu sami mobilní operátoři ve svých cenících – zatímco cena za jeden přenesený kilobajt informací prostřednictvím WAPu je poměrně vysoká, cena za přenesený kilobajt z Internetu je již přijatelnější.

Jak tedy ušetřit?

Abyste mohli wapovat za nižší poplatky, musíte svůj GPRS telefon připojit ke stolnímu počítači (nejčastěji pomocí sériového kabelu nebo infračerveného portu) a připojit s použitím GPRS nastavení vašeho mobilního operátora. Jako poslední věc budete potřebovat wapový emulátor, kterých je na Internetu k dispozici poměrně hodně – za všechny můžu doporučit freewarový M3Gate, který lze díky podpoře skinů „přeměnit“ na libovolný telefon.

Kolik lze ušetřit?

Pokud je vaším operátorem Eurotel a máte-li aktivovanou službu Data, zaplatíte za jeden kilobajt dat stažený při wapování 42 haléřů, zatímco za jeden kilobajt stažený při wapování přes internetové připojení zaplatíte pouze 3 haléře. U konkurence při používání služby GPRS Pro zaplatíte za kilobajt wapu 32 haléřů, zatímco za wapování přes Internet taktéž 3 haléře. Cenový rozdíl je tedy více než patrný.

Přestože se může zdát, že wapování tímto způsobem je nevýhodné – vždyť proč wapovat, když jsem připojen na plnohodnotný Internet – zkuste se nad tím zamyslet. Při prohlížení wapových stránek jsou objemy přenesených dat skutečně minimální ve srovnání s webovými stránkami a také všechny významnější internetové deníky mají také své wapové verze, takže ke stejným informacím se dostanete levněji právě prostřednictvím wapového emulátoru. Nevýhodou je, že některé wapové stránky nelze v emulátorech zobrazit. Nevýhodou je rovněž ztráta opravdové mobility, potřebujete alespoň kapesní počítač.

 

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, WAP

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7