Jak wapovat až třináctkrát levněji?

Máte-li mobilní telefon, který podporuje datové přenosy prostřednictvím technologie GPRS, můžete ušetřit za wapování nemalé částky. Způsob, na který nás upozornil jeden z našich čtenářů, je skutečně jednoduchý.
Jak wapovat až třináctkrát levněji?

Klepněte pro větší obrázekAno, skutečně lze s GPRS telefonem wapovat o poznání levněji. Za výhodu ušetřených částek za objem přenesených dat zaplatíte ztrátou mobility, protože k provedení tohoto fíglu potřebujete stolní počítač (vystačíte si ale také s notebookem či počítačem kapesním). Návod k tomuto levnému připojení dávají kupodivu sami mobilní operátoři ve svých cenících – zatímco cena za jeden přenesený kilobajt informací prostřednictvím WAPu je poměrně vysoká, cena za přenesený kilobajt z Internetu je již přijatelnější.

Jak tedy ušetřit?

Abyste mohli wapovat za nižší poplatky, musíte svůj GPRS telefon připojit ke stolnímu počítači (nejčastěji pomocí sériového kabelu nebo infračerveného portu) a připojit s použitím GPRS nastavení vašeho mobilního operátora. Jako poslední věc budete potřebovat wapový emulátor, kterých je na Internetu k dispozici poměrně hodně – za všechny můžu doporučit freewarový M3Gate, který lze díky podpoře skinů „přeměnit“ na libovolný telefon.

Kolik lze ušetřit?

Pokud je vaším operátorem Eurotel a máte-li aktivovanou službu Data, zaplatíte za jeden kilobajt dat stažený při wapování 42 haléřů, zatímco za jeden kilobajt stažený při wapování přes internetové připojení zaplatíte pouze 3 haléře. U konkurence při používání služby GPRS Pro zaplatíte za kilobajt wapu 32 haléřů, zatímco za wapování přes Internet taktéž 3 haléře. Cenový rozdíl je tedy více než patrný.

Přestože se může zdát, že wapování tímto způsobem je nevýhodné – vždyť proč wapovat, když jsem připojen na plnohodnotný Internet – zkuste se nad tím zamyslet. Při prohlížení wapových stránek jsou objemy přenesených dat skutečně minimální ve srovnání s webovými stránkami a také všechny významnější internetové deníky mají také své wapové verze, takže ke stejným informacím se dostanete levněji právě prostřednictvím wapového emulátoru. Nevýhodou je, že některé wapové stránky nelze v emulátorech zobrazit. Nevýhodou je rovněž ztráta opravdové mobility, potřebujete alespoň kapesní počítač.

 

Diskuze (28) Další článek: Paegas má speciální Halloweenská loga a zvonění

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, WAP


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21